YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Cinayette yeni gelişme
Cinayette yeni gelişme
04 Mayıs 2010 16:50
Öldürülen Münevver Karabulut'un ailesinin avukatı Rezan Epözdemir, ''tarafsızlığına dair şüphe uyandırdığı'' iddiasıyla davaya bakan Bakırköy 4. Ağır Ceza Mahkemesi heyetinin reddini istedi.

Münevver Karabulut'un babası Süreyya ve annesi Nagihan Karabulut ile Bakırköy Adliyesine gelen avukat Epözdemir, reddi hakim talebini içeren dilekçeyi, davanın görüldüğü Bakırköy 4. Ağır Ceza Mahkemesine sundu.

Epözdemir, dilekçesinde, davanın 30 Nisan 2010'daki duruşmasında Mahkeme Başkanı Mevlüt Bayraktaroğlu'nun, sanık Mehmet Nida Garipoğlu'nun avukatı Metin Feyzioğlu'nun söz istemesi üzerine, ''Beni niye karşı tarafla karşı karşıya getiriyorsunuz, iddialarını çürüttünüz zaten'' diyerek görüş belirttiğini öne sürdü.

Bayraktaroğlu'nun, Cem Garipoğlu'nun annesi Tülay Makbule Garipoğlu'nun ifadesi sırasında, ''Böyle mi demek istiyorsun?'' diyerek yönlendirmede bulunduğunu ileri süren Epözdemir, sanığın sorgusunun bu şekilde tutanağa geçirildiğini söyledi. 

Avukat Epözdemir, dilekçesinde, duruşmada projeksiyon makinesiyle cinayete ilişkin olay yeri inceleme görüntü ve fotoğraflarını göstermek için duruşmadan bir gün önce mahkeme başkanıyla görüştüğünü ve başkanın bu talebine olumlu yaklaştığını, ancak bir gün sonra yapılan duruşmada bu talebi reddettiğini iddia etti.

Dilekçede, kasten öldürme suçuna iştirak ettiği öne sürülen Mehmet Nida Garipoğlu'nun ikinci celsede tahliye edilmesinin, müvekkillerinin mahkemeye karşı şüphe duymasına neden olduğunu belirten Epözdemir, tahliye edilen sanıklar hakkında yurt dışına çıkış yasağı konulmamasına da anlam veremediklerini ifade etti.

Dilekçesinde, davanın görüldüğü Bakırköy 4. Ağır Ceza Mahkemesi Başkanı Mevlüt Bayraktaroğlu'nun daha önce Adana'nın Ceyhan ilçesinde görev yaptığını vurgulayan Epözdemir, Adana Ceyhanlı olan Garipoğlu ailesinin Bayraktaroğlu ile tanışıklığı bulunduğu şeklinde duyumlar aldıklarını kaydetti.

Avukat Epözdemir, dilekçede, bu nedenlerle Bakırköy 4. Ağır Ceza Mahkamesi Başkanı Bayraktaroğlu, üyeler Mustafa Günaydın ve Adnan Dökmetaş'ın tarafsızlığı konusunda kendilerinde makul şüphe uyandığı gerekçesiyle ''reddi hakim'' talebinde bulunduklarını ifade etti. AA
 

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler