YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Cinayetin sırrı şüpheli tanıkta
Behçet Oktay’ın kardeşi Nezih Oktay: Bu olayı ancak ağabeyimin ölümünün tek tanığı olan Halil Kesici aydınlatabilir...
Cinayetin sırrı şüpheli tanıkta
27 Aralık 2011 / 07:49 Güncelleme: 27 Aralık 2011 / 07:55

İki yıl önce intihar ettiği öne sürülen Özel Harekât eski Daire Başkanı Behçet Oktay’ın kardeşi Nezih Oktay, kendilerine gelen ve olayın cinayet olduğunu anlatan ihbar mektubunun ardından kaygılarının arttığını söyledi. Oktay, “Bu olayı ancak ağabeyimin ölümünün tek tanığı olan Halil Kesici aydınlatabilir” dedi. 25 Şubat 2009’da Ankara Çankaya’da aracının önünde başına silah dayayarak intihar ettiği öne sürülen Özel Harekât eski Daire Başkanı Behçet Oktay’ın öldüğü akşam 17.15’e kadar birlikte olduğu kardeşi Nezih Oktay Taraf ’a konuştu. Oktay, şunları anlattı:


Kamera kayıtları incelenmedi

“O akşam birlikte yemek yedik. Daha sonra tekrar görüşmek üzere vedalaştık. Benim yanımdan ayrıldıktan sonra Çankaya’da bir restorantta DSP’li Mücahit Pehlivan, eski şube müdürlerinden Mehmet Yasak ve diş doktorları gibi 10-11 kişiyle birlikte yemek yemiş. Yemeğe katılan isimler savcılığa verdikleri ifadelerinde kardeşimin o gece çok neşeli olduğunu hatta kendilerine fıkralar anlattığını söylemişler. O gece yemek yediği restoranın güvenlik kameraları ve restoranın hemen bitişiğindeki Hollanda Büyükelçiliği’nin güvenlik kameralarının kayıtları incelenmeliydi. Ancak polis de savcı da buna gerek görmemiş.

Bana kalırsa olayın başlangıcı sevgilisi olduğu öne sürülen Nilgün Kesici’nin evinin önü değil. Çünkü Nilgün Kesici olay günü evde değil. Behçet’in o gece oraya gitmesi için bir sebep yok. Bir de binanın önündeki kan lekesi arabanın sol kapısında son buluyor. Ancak Behçet sol kapıda ölü olarak bulunuyor. Bir de Behçet’in öldüğü anda yanında bulunan Halil Kesici, Behçet’in başını omzuna yasladığını, ilk müdahaleyi kendisinin yaptığını iddia etmişti. Ancak Kesici’nin üzerinde bir damla kan lekesi yok. Nasıl oluyor da ilk müdahaleyi yapan birinde bir damla kan bulunmuyor...”

Halil Kesici, Oktay’ın ölüm anında yanında bulunan tek isimdi. Oktay’ın ölümünün yeniden soruşturulması için savcılığa müracaat eden avukatı Şenol Özel, Kesici’nin olayla ilgili verdiği dört ifadenin de birbiriyle çeliştiğini söylemişti. (Taraf)

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler