YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Cinayetin işlendiği evin kapısına KİLİT vuruldu
Zanlının anne ve babası tatbikatı zorlaştırmak için mi ayrı evlerde oturmaya başladı?
Cinayetin işlendiği evin kapısına KİLİT vuruldu
25 Nisan 2009 / 07:44 Güncelleme: 25 Nisan 2009 / 00:00

Münevver Karabulut'un katil zanlısı 54 gündür bulunamıyor. Cinayetin işlendiği Bahçeşehir'deki evin kapısına kilit vuruldu. Oturmadıkları evin kira ve aidatını yatıran anne ve baba Garipoğlu, ayrı ayrı adreslerde ikamet ediyorlar. Ailenin teknik takibatı güçleştirmek için bu yola başvurduğu belirtiliyorKatil zanlısı olarak aranan Cem Garipoğlu'nun anne ve babası sorgularının ardından mahkemece serbest bırakılmıştı. O günden bugüne sessizliklerini koruyan aile cinayetin işlendiği evin kira ve aidatını ödemelerine karşın farklı yerlerde ikamet ediyorlar.Cem Garipoğlu'nun polisteki sorguları ardından serbest bırakılan anne ve babasının cinayetin işlendiği Bahçeşehir'deki evin kapısına kilit vurduğu belirlendi. Aileleriyle birlikte yaşamaya başlayan anne Tülay Garipoğlu ile baba Mehmet Nida Garipoğlu, hiç uğramadıkları evin kira ve aidat ücretlerini ise geciktirmeden yatırıyor.


LANETLİ EV


Bahçeşehir'de Şelale Evleri'nde işlenen cinayetin ardından buradaki evlerine kilidi vuran Garipoğlu ailesi, 3 Mart'tan sonra evlerine hiç gitmiyor. Burada kirada oturdukları öğrenilen Garipoğlu ailesinin 3,5 bin TL kira ve bin YTL'lik aidat masraflarını ise ödediği tespit edildi. Şelale Sitesi'nde ise herkes 73 numaralı eve 'lanetli ev' gibi bakıyor. Anne Tülay Garipoğlu'nun kendi annesinin evinde, baba Mehmet Nida Garipoğlu'nun da kendi ailesiyle kaldığı öğrenildi. Ayrı adreslerde ikamet eden çiftin yürütülen takibatı zorlaştırmak için böyle bir yöntem geliştirmiş olabileceği üzerinde duruluyor.


MAFYA MI SAKLIYOR


Münevver Karabulut'un vahşice vücudu iki parçaya bölünerek öldürülmesinin ardından yaklaşık 2 ay geçti. Ancak cinayetin bir numaralı şüphelisi Cem Garipoğlu hala yakalanamadı. Polise göre ise katil zanlısı Cem Garipoğlu'nu mafya saklıyor. Polisin, gelen bir ihbar doğrultusunda araştırma yönünü mafya gruplarına çevirdiği öğrenildi. Cem Garipoğlu'nun, babasının fabrikası olduğu öne sürelen Rusya veya Çin'e kaçtığı yönünde. İstanbul Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şubesi Ağır Suçlarla Mücadele Masası polisleri, Cem Garipoğlu'nun, ailenin bağlantılı olduğu mafya grupları ile irtibatını araştırmaya başladı. Polise gelen ihbara göre, aile cinayet sonrası yurt dışı ile bağlantısı güçlü olan iki mafya grubu ile anlaşarak Cem Garipoğlu'nu yurt dışına çıkarttı. İstanbul Emniyet Müdürü Celalettin Cerrah ise katil zanlısının yakalanması için çalışmaların sürdüğünü belirterek 'Soruşturma sürdüğü için bu konuda konuşamam' demekle yetindi.


ÇARŞI PANKART AÇACAK


Öte yandan Beşiktaş'ın bu hafta deplasmanda oynayacağı Eskişehir maçında Çarşı Grubu'nun statta, Münevver Karabulut'un katil zanlısının yakalanması için pankart açmaya hazırlandığı öğrenildi. Stadyumda tepkilerini ortaya koyacak olan Çarşı Grubu, 'Katilin yakalanmamasına karşı' olduklarını pankartla haykıracak.


Kızının katil zanlısı Cem Garipoğlu'nun hâlâ yakalanamamasına isyan eden acılı baba Süreyya Karabalut, 'Garipoğlu ailesi herkese para yedirip çocuklarını saklatıyor. Bana sadece Başbakan Erdoğan yardım edebilir. Benim yüreğimdeki acıyı o anlar' dedi.


Basına tehdit ihtarnamesi


Münevver Karabulut'un katil zanlısının bulunmasına yönelik yayınları üzerine Cem Garipoğlu'nun ailesinden basına ihtar geldi. Münevver'in katil zanlısı Cem Garipoğlu ve ailesi basın kuruluşuna çektikleri İhtarname ile 'Aileyi rahatsız ediyor, toplum içinde küçük düşürüyor, yargıyı etkiliyor' diye bir yazı kaleme aldı. Basın kuruluşlarına gönderilen ihtirname ile 'Münevver'in katili bulunsun" yayınlarının önüne geçilmek istenildiği iddia edildi. Basında Cem Garipoğlu ailesinin suskunlukları ile dikkatleri çekmişti. Garipoğlu ailesinin Münevver Karabulut'un ailesini tehdit ettiği iddiaları basında sık sık yer almıştı. Soruşturma ile İstanbul Emniyeti'ne Cem Garipoğlu'nun ailesinden gerekli yardımları görmediği ve soruşturmanın zorlukla yürüdüğü belirtiliyor. YENİŞAFAK

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler