YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Cinayet mi, intihar mı?
Cinayet mi, intihar mı?
23 Kasım 2009 18:50
Emekli Albay Varımlı'nın ölü bulunması medyada geniş yer buluyor. Varımlı'nın ölümü intihar gibi gözüksede aslında herkesin akılında bir acaba sorusu var. İşte biz de bu sorular üzerine merhumu yakından tanıyan bir ismi stüdyomuza konuk ettik.

Kanal A Haber Merkezi - Türkiye, Ergenekon soruşturmasının başladığı ilk günlerden bu yana peşpeşe gelen cunta ve darbe planları ile ilgili iddiaları tartışıyor. Bu süreçte, yaşanan bazı gelişmeler ise dikkat çekiyor.

Son dönemde en çok öne çıkan kanulardan biri de bir intihar haberi oldu. Milli Savunma Bakanlığı Teftiş Kurulu Eski Başkanı Emekli Albay Ali Belgutay Varımlı 3 gün önce evinde ölü bulundu. Varımlı'nın evinin penceresinden atlayarak intihar ettiği söyleniyor ancak akıllarda soru işaretleri var! "Bu ölüm bir intihar mı yoksa cinayet mi?" tartışmaları ise medyada geniş yer buluyor.

Kanal A Günortası haberlerinin bugün çok önemli bir konuğu vardı. Merhum Varımlı'yı çok yakından tanıyan bir isim Emekli Albay, eski DYP Genel Sekreteri Tevfik Diker bugün Kanal A'nın konuğuydu. Varımlı ile ilgili akıllara takılan soruları Kanal A Haber Spikeri Selahattin Serçe sordu, Emekli Albay Tevfik Diker cevapladı.

İşte Tevfik Diker'in açıklamaları;

Tesadüf Olamaz!
 // Lutfullah Yorulmaz
Erdil Davasının en önemli müdahil aktörü Varımlı Albay ve Yargıç peş peşe intihar ediyor.Güldürmeyin insanı bu düpedüz bir temizlik operasyonu.Hemde en profesyonelinden. Ergenekon daha doğrusu Gladio Yapılanması çok derinlikli ve kapsayıcı boyutta. Ülkenin güvenliğini,demokrasisini tehdit ediyor değil sadece,kirli parasal ilişkileride organize ettiği belli.Askeri ihaleler Devlet Denetimine yani Sayıştay denetimine alınmalıdır....
23 Kasım 2009 15:21
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler