YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Cihaner'i utandıran olay
Cihaner'i utandıran olay
22 Kasım 2011 18:59
CHP Denizli Milletvekili İlhan Cihaner, kendisini utandıran olayı açıkladı.

Odatv davasının bugün görülen duruşmasına katılan CHP Denizli Milletvekili İlhan Cihaner basın mensuplarının sorularını cevaplandırdı.

Cihaner, şunları kaydetti;

''Ben sadece şunu söylemek istiyorum: Bugün burada insanlar özgürlüklerinden utanır hale geldi. Özgür basın için çabalayan, haber yapan insanların tutuklu olduğu bir ülkede ben özgür olmaktan utanıyorum'' şeklinde konuştu.

Bir tahliye talebi olduğunda, bunun mutlaka değerlendirilmesi gerektiğini, kabulü ya da reddi yönünde karara bağlanması gerektiğini ifade eden Cihaner, şöyle konuştu:

''Mahkemenin şunu demesi gerekirdi: 'Reddedildiğim için ben buna karar vermiyorum'. Ancak mahkeme red talebinin reddedileceğinden o kadar emin ki arada ben bunu değerlendireceğim diyor. Belki red talebi kabul edilecek, sen değerlendiremeyeceksin. Başka bir mahkeme bakacak. Ama süreç o kadar güven veriyor ki bu arkadaşlara artık gelecekte ne olacağını öngörüyorlar. Biz göremiyoruz. Türkiye'de hukuk adına artık hiç bir şey öngörülemez. Onun için çok uzun bir tutukluluk dönemi de olabilir. Yarın serbest de bırakılabilirler. Yazılmamış, basılmamış kitap bile örgütsel doküman kabul edilebiliyor.'' AA

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler