YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Cihaner'i şoke eden tavır...
Cihaner'i şoke eden tavır...
21 Nisan 2011 09:07
CHP Denizli teşkilatındaki İlhan Cihaner rahatsızlığı daha ilk günde gün yüzüne çıktı.

CHP'nin Denizli'den 2. sıra kontenjan adayı gösterdiğiErgenekonsanığı İlhan Cihaner, dün bu şehre gitti. Fakat ummadığı bir tepkiyle karşılaştı. Diğer 6CHPadayı kendisine tavır aldı ve hiçbiri karşılama törenine katılmadı. Programlarına da iştirak etmediler. Cihaner, Erzincan'dan adaylığı neden kabul etmediği sorusunu ise "Bunlar detay." diye cevapladı.

CHP Denizli teşkilatındaki İlhan Cihaner rahatsızlığı daha ilk günde gün yüzüne çıktı. Genel Merkez tarafından Denizli'den 2. sıra kontenjan adayı gösterilen Ergenekon sanığı İlhan Cihaner'i karşılama törenlerine diğer adaylardan hiçbiri katılmadı.

Çardak ilçesine gelen Cihaner'i İl Başkanı Himmet Yavaş, Merkez İlçe Başkanı Ömer Yurtseven ve bir grup partili karşıladı. Burada gazetecilere kısa bir açıklama yapan Cihaner, "Denizli ve Türkiye daha özgür, daha demokratik, daha eşitlikçi bir hal alsın diye burada mücadele veren partili arkadaşlarla birlikte omuz omuza çalışacağız. Umuyorum ki Denizli rahat bir nefes alacak, Türkiye rahat bir nefes alacak." dedi.

İlhan Cihaner daha sonra parti otobüsüne binerek Denizli Organize Sanayi Bölgesi'nde, CHP İl Teşkilatı tarafından düzenlenen karşılama törenine geçti. Otobüsün üstünde partilileri selamlayan Cihaner, kendisini karşılamaya gelenlere karanfil attı. Diğer altı aday, buradaki programda da hazır bulunmadı.

Cihaner, karşılama töreninin ardından parti otobüsüyle CHP il binasına gitti. Kendisini burada, partililerle birlikte Ankara, İzmir ve çevre illerden gelen Pir Sultan Abdal Kültür Derneği ile bazı Alevi dernekleri üyeleri karşıladı. Otobüsün üstünde kısa bir konuşma yapan Cihaner, bu karşılamanın kendisine yapılan saldırılara verilecek en güzel cevap olduğunu söyledi. Partilileri, kendisi üzerinden yapılacak kavgalar konusunda uyararak, "Esas olan, bu siyaset sürecinin centilmence ve seviyeli bir şekilde yürütülmesidir. Seviyesizce saldırılara, hele benim üzerimden koparılmak istenen birtakım kavgalara lütfen prim vermeyin." diye seslendi. İktidarı ağır sözlerle eleştiren Ergenekon sanığı Cihaner, "Bu haramiler iktidarını hep birlikte yıkmak gerekir. Bunlar hırsız, bunlar halk düşmanı. İnanıyorum ki hep birlikte halk iktidarını kuracağız. Denizli, rahat bir nefes alacak, Türkiye rahat bir nefes alacak." şeklinde konuştu.

Cihaner, yaşanan süreci herkesin bildiğini, CHP'nin yetkili organları tarafından Denizli'den kontenjan adayı gösterildiğini hatırlattı. Kendisine, CHP Genel Başkan Yardımcısı Gürsel Tekin'in, ilk süreçte aday olmasını teklif ettiği iki ili neden kabul etmediği soruldu. Cihaner, "Partinin iç işleyişinin,gazetehaberleri üzerinden tartışılması doğru değil. Çok önemli görmüyorum, detayda kalmış bir şey." karşılığını verdi. (Zaman)

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler