YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Cihaner de tahliye oldu...
Cihaner de tahliye oldu...
19 Haziran 2010 00:18
Savcı Cihaner'in tahliyesi iki farklı kesimi karşı karşıya getirdi. Bir kesim alkış tutarken bazı çevreler ise endişeli;

Yargıtay tarafından tahliyesine karar verilen İlhan Cihaner, ayağının tozuyla sert mesajlar verdi...  İşte Cihaner'in gündeme bomba gibi düşen sözleri;

4 aydır yer yer çok ağır hukuk ihlallaleri sonucu özgürlüğümüz kısıtlandı. Yetkili mahkeme önüne ilk kez çıktık. Onlarda hukukun gereğini yaptılar. Süreç henüz devam eden bir süreç. En çok zararı biz gördük bu süreçte. Ama yargıya olan güven ne olursa olsun sarsılmaması gerekir.

YARGI SALDIRI ALTINDA

Yargı ideolojik saldırı altında. Yargının güvenilmez olduğu gibi bir takım tezler öne sürülüyor. Mutasyona uğramış DGM mahkemeleriyle karşı karşıyayız.

CİHANER'DEN FAŞİZM SUÇLAMASI

Bugün yaptığınız sıradan bir hareket yarın sizin önünüze terör suçu gibi çıkıyorsa bunun adı faşizmdir.

İnanıyorum ki bu ülkede daha özgür günleri tekrar yaşayacağız...

DOSYA İSTANBUL'A ULAŞTI

Bu arada Yargıtay'ın tahliyesine karar verdiği Erzincan Başsavcısı İlhan Cihaner davasında yeni bir gelişme yaşandı... Erzurum'da görülen Başsavcı İlhan Cihaner ve Orgeneral Saldıray Berk'in de yargılandığı Ergenekon dava dosyası İstanbul'a ulaştı.

Demokrasiye müdahale belgesi olarak adlandırılan ve Albay Dursun Çiçek tarafından hazırlandığı iddia edilen ıslak imzalı belgeyle ilgili dava ile birleştirilmesi istenen Cihaner dosyası İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesi'ne ulaştı. Söz konusu dosyayı Yargıtay 11. Ceza Dairesi de istemiş ancak dosya iki kez Diyarbakır'a gönderilmişti.

Erzurum 2. Ağır Ceza Mahkemesi tekrar kendisine gelen dosyayı ıslak imzalı belge davasına bakacak olan İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesi'ne 15 Haziran günü göndermişti.

Yargıtay 11. Ağır Ceza Mahkemesi'nde bugün görülen duruşmada ise Cihaner tahliye edilirken bu dava da fotokopileri üzerinden buradaki davası ile birleştirilmişti. 

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler