YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Cihaner davasında flaş gelişme
Davanın Yargıtay 11. Ceza Dairesinde görülmesine ilişkin verdiği gerekçeli karar mahkemeye ulaştı...
Cihaner davasında flaş gelişme
08 Nisan 2011 / 13:35 Güncelleme: 08 Nisan 2011 / 13:37

Yargıtay Ceza Genel Kurulunun, İlhan Cihaner'in de sanık olarak yargılandığı Erzurum 2. Ağır Ceza Mahkemesindeki "Ergenekon terör örgütüne üye olma" suçu kapsamındaki davanın Yargıtay 11. Ceza Dairesinde görülmesine ilişkin verdiği gerekçeli karar mahkemeye ulaştı.

Edinilen bilgiye göre, 28 Eylül 2010 tarihinde aldığı kararın gerekçesinin yazılmasını tamamlayan Yargıtay Ceza Genel Kurulu, gerekçeli kararını ve "İrtica ile Mücadele Eylem Planı" dava dosyasının aslını, İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesine gönderdi. Genel kurulun oy çokluğuyla verdiği gerekçeli kararda, 6 üye fotokopiler üzerinden birleşme kararı verilemeyeceği belirtilerek, bu kararın Yargıtayın içtihatlarına ve 11. Ceza Dairesinin kararlarına aykırı olduğunu ifade etmişlerdi.

Karşı oy kullanan bu üyeler, birleştirme kararının "yok hükmünde" olduğunu kaydetmişlerdi. 'İrtica ile Mücadele Eylem Planı" davasına bakan İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesi, bir süreden beri yaptığı duruşmalarda, gerekçeli karar ile dosya aslının gelmediğini belirterek, savunmaların tamamlanması nedeniyle sadece talepleri alıp, duruşmaları erteliyordu. Davaya, 11 Nisan Pazartesi günü devam edilecek. (AA)

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler