YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Ciğerci kardeşler dünya medyasını ağırladı
Bilal Erdoğan'ın yemek yerken görüntülendiği ve ardından “IŞİD'çi” diye iftira atılan ciğerci kardeşler, mekanlarında dünyanın önde gelen ajans ve gazetelerin temsilcilerini ağırladı.
Ciğerci kardeşler dünya medyasını ağırladı
08 Aralık 2015 / 22:41 Güncelleme: 08 Aralık 2015 / 22:43

Bilal Erdoğan'ın yemek yediği ciğerci, haklarında yapılan yalan haberlerin ardından dünya medyasının da ilgi odağı oldu. Fatih'te ciğercilik yapan ve giyim tarzlarından dolayı Rus medyasında "DAEŞ mensubu" olarak yansıtılan Kember kardeşler, Ciğeristan isimli mekanlarında dünya medyasının önde gelen ajans ve gazetelerinin temsilcilerini ağırladı.

1-20151208224157.jpg

Başbakanlık Basın Enformasyon Kamu Diplomasisi Koordinatörlüğü'nün Ciğeristan'da misafir ettiği gazeteciler, Kember kardeşler tarafından gül ve lokum ile karşılandı. Reuters, AFP, BPA, El Pais, El Mundo, New York Times, WSJ, Middle East Eye ve Derin Ekonomi Dergisi'nin Türkiye'deki temsilcilerinin yer aldığı yemeğin servisini Kember kardeşler bizzat yaptı.

2-717.jpg

“IŞİD'ten önce de El Kaideci ilan edilmiştik"

Kember kardeşler, gazetecilere haklarında “IŞİD'çi" iddiasının ortaya atılmasına neden olan fotoğrafın hikayesini de anlattı. Ali Kember, Bilal Erdoğan ile çektirdikleri fotoğrafın önce "El Kaide mensupları" diye paylaşıldığını kaydederek şöyle konuştu: "Dünyanın neresinde olursa olsun, bir devlet büyüğü ya da ailesinden birisi bir mekanı tercih ederse bu durum mekan sahipleri için bir şereftir. Cumhurbaşkanımızın oğlu Bilal Erdoğan'ın da Ciğeristan'a gelmesi bizim için onur vericiydi. Hatıra olarak çektiğimiz fotoğrafı bir kısım medya önce 'Bilal Erdoğan, El Kaide terör örgütü mensuplarıyla' diye paylaştılar. O zamanlar DAEŞ yoktu. Aradan biraz zaman geçti, bu sefer 'Bilal Erdoğan, DAEŞ'in liderleriyle' diye paylaşım yaptılar. Biz önce çok ciddiye almadık ama olay buraya kadar geldi. Bu haberi çıkaranlar bizi tanıyor, nasıl insan olduğumuzu biliyorlar. Bu örgütlerle anılmaktan biz de rahatsızız" şeklinde konuştu.

3-387.jpg

 

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler