YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Çiftçi Süleyman Aksu: Ben de en az Bülent Arınç ka
Çiftçi Süleyman Aksu: Ben de en az Bülent Arınç ka
Çiftçi Süleyman Aksu: Ben de en az Bülent Arınç ka
22 Eylül 2008 / 21:08 Güncelleme: 22 Eylül 2008 / 00:00

Manisa Turgutlu'da dün akşam yapılan AKP ilçe kongrediyen çiftçiye karışı kullandığı sert üslubu tepkilere neden oldu. Kendisinin de en az Bülent Arınç kadar AK Partili olduğunu söyleyen Manisalı çiftçi şunları söyledi:


“Kongreye gitti, orada güllük gülüstanlıktan bahsediyorlardı. Benim vilayetimde üzüm ayak altında, onu ifade ettim. Bana (kalk ayağa) dedi, (sen yalan söylüyorsun) dedi. Ben de (yalan söylemiyorum) dedim. 65 yaşındayım. Kimse beni bu yaşmıma kadar yalancılıkla suçlamadı. Bana (sen CHP yanlısısın) dedi. Ben (değilim, en az senin kadar AKP'liyim, bu kongrenin yarısı beni tanır) dedim. Olaydan sonra çok kötü oldum. Azarlanmayı hak etmedim. Turgutlu Belediye Başkanı AKP'li Serhat Orhan, Manisa İl Genel Meclisi Üyesi AKP'li Cemal Ölmez, AKP'li Mustafa Muharrem Aksoy geldi. (Arınç adına özür diliyoruz) dediler. (Yanlış oldu) dediler. Oturduk birlikte çay içtik. Benim kimseden korkum yok, çiftçinin yaşadığı sıkıntıyı anlattım.”


NE OLMUŞTU


Geçen pazar günü Turgutlu Belediyesi Konferans Salonu'ndaki AKP Turgutlu İlçe Kogresi'ne katılan ve katılımın azlığından yakınan Bülent Arınç'a Çiftçi Aksu, “Çiftçi mağdur, haline bakın, piyasanın haline bakın. Bir Ak Partili olarak teessüf ediyorum” dedi. Bunun ardından ikili arasındaki diyalog şöyle sürdü:


Arınç, “Tesüf ediyorsun, isminiz ne, neredensiniz?”


Aksu, “Musulcalı Köyü'ndenim”


Arınç, “Bittimi sözünüz?”


Aksu, “Bitmedi. Borcumuzu ödeyemez duruma geldik Başkanım. Evet sözüm bitti.”


Arınç, “Geçen sene üzümden, üzüm fiyatlarından şikayetçi miydiniz Süleyman Bey? Seni memnun etmek mümkün değil, sözlerinizden belli.”


Aksu, “Bir AK Partili olarak ben sizden bir çare bekliyorum”


Konuşmasını sürdüren Arınç, “Anladım otur. Bakın bunlar doğru olan şeyler değil. Geçen yıl 3 YTL'ye kadar üzüm satıldı. Geçen sene hiç kimse kalkıp bize böyle ne hesap sordu ne de Allah muhafaza teşekkür etti. Ama siz daha lafın başında ‘öldük bittik’ derseniz, ben sizin Ak Partililiğinizden şüphe ederim. Kafanızı açın, bizim kavgamız çiftçi ile değil, çiftçi görüntüsü altında provokasyon yapmak isteyen gafiller ile ilgili. Hiçbir şey öldük bittik değildir. Öldük bittik diyen varsa burada lütfen Ak Parti'nin dışına çıksın ve kendisini hayata döndürecek bir partiyi en kısa zamanda bulsun, onun için çalışsın. Yalan söylüyorsunuz. Bu kadar utanmazlık olur mu? Bu nasıl saçma bir şey. Ne demek öldük bittik” dedi.


Çiftçi Aksu, Arınç'ın bu sözleri üzerine yine “Teessüf ederim” dedi. Arınç da “Baştan teessüf ettin zaten, sonradan söylemene gerek yok” diye karşılık verdi. Aksu, “Burada herkes biliyor ama kimse sesini çıkartmıyor” diye devam etti. Arınç “Herkes için söylüyorum o zaman. Biz veriyoruz, vermeye de devam edeceğiz. Bak beni oruçlu ağzımla çok konuşturma” diye çıkıştı. Çiftçi Aksu'nun konuşmak istemesi üzerine Arınç, “Lütfen lütfen hadi hadi konuştun konuşacağını. Şimdi beni dinle” dedi. Aksu'nun “Ben senin kadar Ak Partiliyim” demesi üzerine de Arınç, “Ak Partili gibi konuş o zaman. Mübarek oruç saatinde iftar saatinde bu kadar olmaz” dedi. Aksu'nun “Bana kimse yalancı diyemez” sözlerinin ardından Arınç'ın, “Tamam, hadi bakalım” demesiyle çiftçi

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler