YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Çiftçi baba, oğlunu kandırmak isteyenleri kıskıvrak yakalattı
Çiftçi baba, oğlunu kandırmak isteyenleri kıskıvrak yakalattı
Çiftçi baba, oğlunu kandırmak isteyenleri kıskıvrak yakalattı
02 Aralık 2008 / 18:48 Güncelleme: 00 0000 / 00:00

Teröristlerin oyununu baba engelledi. Aydın'da oturan bir çiftçinin, oğlunun arkadaşlık ettiği kişiler tarafından kandırılarak terör örgütü PKK'nın kamplarına gönderilmek istendiği yönündeki ihbarı üzerine operasyon düzenleyen İzmir polisi, çiftçinin oğluyla bir kişiyi otogarda otobüse binerken yakaladı.


Gençleri kandırarak terör örgütüne yönlendirdiği iddia edilen bir kadın da gözaltına alındı.


Alınan bilgiye göre, Aydınlı bir çiftçi jandarmaya başvurarak, İzmir'de bulunan oğlunun arkadaşlık yaptığı kişiler tarafından kandırıldığını, annesini arayarak uzaklara gideceğini ve bundan sonra görüşemeyeceklerini söylediğini, terör örgütünün kamplarına gitmesinden korktuğunu bildirdi.


İhbar üzerine konu İzmir Terörle Mücadele Şube Müdürlüğüne bildirilirken, ekipler inceleme başlattı. Çiftçinin oğlu B.Ö'nün İzmir'de bir dergide çalıştığı ve terör örgütüyle bağlantısı bulunduğundan şüphelenilen kişilerle ilişkisi bulunduğunu tespit eden polis, doğudaki bir ile gitmek üzere otobüse bineceğini belirleyerek operasyon başlattı. B.Ö. ve kendisi gibi terör örgütünün kamplarına katılmak istediği ileri sürülen bir kişi, otobüse binerken polis tarafından yakalandı. B.Ö. ve yanındaki kişiyi terör örgütünün kamplarına katılmaları için kandırdığı iddia edilen S.E. adlı kadın da polisler tarafından gözaltına alındı.


3 kişi, sorgularının ardından İzmir Adliyesi'ne gönderildi. Oğlunun kurtarılması için güvenlik güçlerine başvuran çiftçi de, olayla ilgili savcıya ifade verdi.


Adliyedeki sorgularının ardından, zanlılardan S.E. adlı kadın tutuklanarak cezaevine konuldu, S.Ö. ve diğer kişi serbest bırakıldı.


 

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler