YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Çiçek'ten 'öğrenci evleri' açıklaması
Çiçek'ten 'öğrenci evleri' açıklaması
06 Kasım 2013 16:19
TBMM Başkanı Cemil Çiçek, öğrenci evleriyle ilgili açıklamalarda bulundu.

TBMM Başkanı Cemil Çiçek, kadın ve erkeklerin birlikte yaşadıkları evlere valiliklerin inisiyatif alması için yasal düzenleme yapılıp yapılmayacağına ilişkin, "Yürürlükteki mevzuat sorun olarak kabul edilen hususları yeteri kadar karşılamıyorsa o zaman da onunla ilgili olarak hukuki düzenlemeler yapılır. Bunda mutabıksak geri kalanı siyasi değerlendirmedir" dedi.

TBMM Başkanı Cemil Çiçek ve Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik, TBMM Mustafa Necati Kültürevi'nde, yağlı boya, seramik ve ebru sergisinin açılışına katıldı. Açılış öncesi gazetecilerin sorularını cevaplayan Çiçek, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın öğrenci evlerine yönelik açıklamalarının hatırlatılması üzerine, "Hukuk devletinde herhangi bir fiil yasak değilse serbesttir. Kuralı budur. Hukuk düzenindeki temel kural, bir şey yasak değilse serbesttir.

Serbest alan içerisinde hukuka aykırı fiiller işleniyorsa onun da hukuk çerçevesinde yapılacak iş ve işlemleri bellidir. Sorumluları bellidir, gereğini onlar da yapar. Eğer, yürürlükteki kurallar mevzuat sorun olarak kabul edilen hususları yeteri kadar karşılamıyorsa o zaman da onunla ilgili olarak hukuki düzenlemeler yapılır. Bunda mutabıksak geri kalanı siyasi değerlendirmedir" şeklinde konuştu.

 

İHA

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler