YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Çiçek'ten iftar eleştirisi...
TBMM Başkanı Cemil Çiçek, Ramazanda verilen iftar yemekleriyle ilgili bir öz eleştiri yapılması çağrısında bulundu
Çiçek'ten iftar eleştirisi...
10 Ağustos 2011 / 08:43 Güncelleme: 10 Ağustos 2011 / 09:47

TBMM Başkanı Cemil Çiçek, MÜSİAD'ın düzenlediği iftar yemeğinde çağrıda bulundu. Çiçek,"Gelin bir öncülük yapalım, şu iftarları iptal edelim." dedi.

TBMM Başkanı Cemil Çiçek, MÜSİAD'ın düzenlediği iftar yemeğinin ardından konuştu. Ramazanda verilen iftar yemekleriyle ilgili bir öz eleştiri yapılması gerektiğini belirten Çiçek, ''Onun için gelin bir öncülük yapalım, şu iftarları bu ramazanda iptal edelim" dedi. Çiçek, "Buna ihtiyacı olan gençlerimiz var, ekmeği ihtiyacı olan insanlarımız var, hayırı başka şekilde de verebiliriz'' şeklinde konuştu.

Ramazan ayında sorumlulukların hatırlanması gerektiğini, bunların başında Türkiye'nin çevresinde, bölgesinde ve dünyada ihtiyaç sahibi olan insanların olduğunu söyleyen TBMM Başkanı, şöyle konuştu: ''Şu gün yemeyerek mutfağa geri gönderdiklerimizin zerresine muhtaç insanlar var. Gerçekten Ramazanda bir iftar furyasıdır gidiyor. Bir öz eleştiri yapmamız lazım. Emin olun bu işi başka bir şekilde çözmemiz gerekiyor. Buralara gelmesek konumumuz elvermiyor, gelsek vicdanımız el vermiyor. Onun için gelin bir öncülük yapalım, şu iftarları bu Ramazanda iptal edelim. Buna ihtiyacı olan gençlerimiz var, ekmeğe ihtiyacı olan insanlarımız var. Hayrı başka şekilde de verebiliriz."

 
Başbakanlık, Diyanet İşleri Başkanlığı, Kızılay, Meclis olarak da destek verdiklerini söyleyen Çiçek sözlerine şöyle devam etti: "Bütün siyasi partilerimize Meclis Başkanlığı olarak yazı yazdık, dikkatlerine sunduk kendi personelimiz de dahil Somali'deki kardeşlerimize, başka kardeşlerimize bu Ramazanda biraz daha farklı davranmamız icap ediyor.'' (İnternethaber)

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler