YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Çiçek'ten iddialara sert yanıt
Çiçek'ten iddialara sert yanıt
10 Ekim 2011 17:18
Meclis Başkanı Cemil Çiçek, 'milletvekillerine fazla maaş ödendiği' iddiasına sert yanıt verdi.

TBMM Başkanı Cemil Çiçek, bazı gazetelerde yer alan Meclisin milletvekillerine ''ayda 3 bin TL fazla ödeme yaptığına'' ilişkin haberleri değerlendirirken, ''Haksız suçlamayı kabul edemem. Sayıştay Başkanıyla konuyu görüşeceğim'' dedi.

Çiçek, Genelkurmay Başkanı Orgeneral Necdet Özel'e yaptığı ziyaretin ardından TBMM'ye dönüşünde gazetecilerin sorularını yanıtladı.

Çiçek, bazı gazetelerde yer alan Meclisin milletvekillerine ''ayda 3 bin TL fazla ödeme yaptığına'' ilişkin haberlerin hatırlatılması üzerine, ''Haksız suçlamayı kabul edemem. Milletvekillerini birilerinin hakkını haksız yere aldı durumuna düşürmeye kimsenin hakkı yok'' diye konuştu.

Haberlerin, ''milletvekillerini yersiz tartışmanın içine çeken'' nitelikte olduğunu belirten Çiçek, şöyle konuştu:

''Meclisin hesapları Sayıştay tarafından denetlenmektedir. Meclis, bu konuda uzun zamandır düzenleme yapmadı. 2008'de neyse, 2009'da ve şimdi de durum aynıdır. Şimdi bu raporu imzalayan Sayıştay denetçilerinin bir kısmının daha önceki raporlarda da imzaları var. O zaman usulsüz ödeme yoktu da şimdi mi oldu . Sayıştaydaki arkadaşların raporlara imza koyarken dikkatli olması gerekir. Haksız ödeme varsa, daha önceki raporlarda neden yok  Bu konuyu Sayıştay Başkanıyla da görüşeceğim.'' AA

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler