YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Çiçek'in parmak izi oyunu
Emekli Yargıtay Savcısı Gündel: Askeri savcılık parmak izi bulamadığı takdirde takipsizlik kararı verecek
Çiçek'in parmak izi oyunu
16 Kasım 2009 / 14:27 Güncelleme: 16 Kasım 2009 / 14:34

Emekli Yargıtay Savcısı Ahmet Gündel, Dursun Çiçek'in savcılığa eldivenle gitmesinin arkasında “parmak izi oyunu” olduğunu iddia etti.

Çiçek'in korunması ve aklanması için eylem planı uygulandığını savunan Gündel, “Belge askeri savcılığa gittiğinde parmak izi araştırması yapılacak.
Askerî Savcılık parmak izi bulunmadığı için takipsizlik kararı verecek” dedi. Gündel, askeri savcılığın işlem yapması için de şu öneriyi yaptı: “İstanbul Başsavcılığı koruma tedbirlerini alarak belgeyi Askerî Savcılığa göndermeli, Askerî Savcılığın elindeki mazereti ortadan kaldırmalı.”

Çiçek'in savcılığa ifade vermeye eldivenle gitmesi, tutuklandıktan 43 saat sonra tahliye edilmesini Taraf'a değerlendiren Gündel, Dursun Çiçek'in aklanması için eylem planı uygulandığını söyledi. Gündel, “Dursun Çiçek kendi başına hareket etmiyor. Savcılığa eldivenle gidip, belgeye elle dokunmaması şunu gösteriyor: Belge askeri savcılığa gittiğinde parmak izi araştırması yapılacak. Askerî Savcılık parmak izi bulunmadığı için takipsizlik kararı verecek. ‘Olayın faili değil' diyerek olayı gündemden çıkartmak isteyecek” dedi.

Aklama operasyonu

“Parmak izi yoktur” raporunun Çiçek'i kurtaramayacağını anlatan Gündel, şöyle konuştu: Tahliye kararı veren mahkemenin soruşturmanın esasına girerek karar verdiği belirtiliyor. Bu tahliye askeri savcının da işine gelecektir. Askerî Savcı Dursun Çiçek'i aklayacaktır. Orda HSYK tarafından bir yapı oluşturuldu. Hükümetin yapması gerekenler belli. Anayasa değişmeli, bu işin sorumluları hakkında idari yaptırımlar gerekli.

Taraf
 

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler