YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Çiçek'in imzasına Adli Tıp'tan da TEYİT geldi
Ergenekon savcıları, Adli Tıp'tan gelen raporu inceleyip Albay çiçek'i ifadeye çağıracak
Çiçek'in imzasına Adli Tıp'tan da TEYİT geldi
24 Haziran 2009 / 10:06 Güncelleme: 24 Haziran 2009 / 00:00

Adli Tıp, Albay Çiçek’in hazırladığı iddia edilen ‘AK Parti ve toplumla mücadele’ planı ile ilgili savcılığa gönderdiği raporunda ‘Belgedeki imza ile Çiçek’in imzası benzerlik göstermektedir’ dedi


Genelkurmay Harekat Daire Başkanlığı 3’üncü Destek Şube Müdürü Deniz Kurmay Albay Dursun Çiçek tarafından hazırlandığı iddia edilen ‘AK Parti ve toplumla mücadele’ planı belgesi ile ilgili Ergenekon savcılarının Adli Tıp Kurumu’na gönderdiği imza örneklerinin incelenmesinin tamamlandığı bildirildi. İncelemenin ardından İstanbul Cumhuriyet Başsavclığı’na gönederilen raporda ‘Belgede yer alan imza Dursun Çiçek’in imzasıyla benzerlik göstermektedir. Belgenin aslı olmadığı için bu konuda tam bir kanaate varılamamıştır’ denildi. Başsavcılığın, Ergenekon savcılığı tarafından Çiçek’in ifadesinin alınması için beklenen raporu askeri savcılığa da gönderdiği öğrenildi.


ALBAY İFADEYE ÇAĞRILACAK


Ergenekon soruşturmasını yürüten savcıların Adli Tıp’tan gelen raporu inceleyip önümüzdeki günlerde Albay Çiçek’i ifade vermeye çağıracakları belirtildi. Başsavcı Vekili Turan Çolakkadı ise ‘Adli Tıp’tan soruşturmayla ilgili beklenen raporun geldiğinden haberim yok. Gelmişse bile bana ulaşmadı’ dedi. Jandarma ve polis kriminal laboratuarlarında yapılan inceleme, belgedeki imzanın Çiçek’e ait olduğunu ortaya çıkarmıştı.


İmza şüpheleri bitirdi


Skandal Eylem Planı’nın altında imzası bulunan Albay Dursun Çiçek’in askeri savcılıkta farklı imza vermesi ve bunun Star’da yayınlanmasının ardından habere mesafeli duranların akıllarında şüpheler sona erdi. ‘Toplumla mücadelele eylem planı’na mesafeli yaklaşan, imzanın ve belgenin gerçekliği konusunda haber yapan gazeteler dün fikir değiştirdi. Albay Çiçek’in ‘imza oyunu’ dün gazetelerin birinci sayfalarına girdi ve köşe yazılarına konu edildi.


KORKTUĞU BİRŞEY Mİ VAR?


Belgeye temkinli yaklaştığını, ancak Star’ın da manşetine çıkan imza skandalı haberlerini kıskanarak okuduğunu yazan Hürriyet gazetesi Genel Yayın Yönetmeni ‘Albay Çiçek, verdiği son ifadede niye farklı bir imza kullandı? Bu tavır insanın kafasında, ‘Acaba korktuğu bir şey mi var’ sorusunu ister istemez uyandırıyor’ dedi.


BİRİNCİ SAYFADAN GÖRDÜLER


Vatan Gazetesi: Farklı imza şüpheyi arttırdı... Dursun Çiçek’in Askeri Savcılığa verdiği son imza örneği ile daha önce attığı 21 ayrı imza arasında dağlar kadar fark var... Albay’ın imzasını değiştirmesi, şüpheleri arttırıyor...


Milliyet Gazetesi 1. Sayfa: Örnek imzayı farklı atmış... (...) Belgedeki imzanın diğerleri ile benzemesi, askeri savcılık ifadesindeki imzasının farklı olması dikkat çekti.


Ülke çalkalanırken Çiçek tatile çıkmış


Türkiye günlerdir Deniz Kurmay Albay Dursun Çiçek tarafından hazırlandığı iddia edilen ‘Toplumla mücadele eylem planı’nı tartışıyor. Türkiye, ‘Belge gerçek mi?’, ‘imza Albay Çiçek’e mi ait?’, ‘Albay Çiçek’in askeri savcılıkta imzasını neden değiştirdi?’, ‘Planın orjinali nerede?’, ‘Eylem Planı emirle mi hazırlandı yoksa Çiçek kendi kararıyla mı bu skandal planı hazırladı?’ sorularına cevap ararken, Albay Çiçek’in tatil yaptığı ortaya çıktı.


PAZARTESİ GÜNÜ İŞBAŞI YAPTI


Hürriyet Genel Yayın Yönetmeni Ertuğrul Özkök, dünkü yazısında Albay Çiçek’in ifadesi alındıktan sonra bir süre tatile gönderildiğini, pazartesi de tekrar göreve başladığını yazdı. Çiçek’in, belge ile ilgili askeri savcılıkta ifadesi ve imza örneği alındıktan sonra üstleri tarafından tatile gönderildiği ifade edildi. Tatilde iken eşi ve yakınları aracılığıyla bazı gazetelere açıklamalar yapan Çiçek’in ne kadar süre ile ve nerede tatil yaptığı bilinmiyor.   Star


'Eylem Planı'ndaki imza


 
 


 


 


 


 


 


 


Savcılığa verdiği ifadedeki imza


  


 


 


 


 


 


 


Diğer imzalar


 


GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler