YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Çiçek 'ıslak imza'yı yine reddetti...
Çiçek 'ıslak imza'yı yine reddetti...
04 Mart 2010 09:20
Avukatı aracılığıyla yaptığı açıklamada imzanın kendisine ait olmadığını savundu...

“İrtica Planı”nda imzası bulunduğu öne sürülen Çiçek, avukatı aracılığıyla yaptığı açıklamada imzanın kendisine ait olmadığını savunarak, “İmzam çok iyi taklit edilmiş, yetkilileri göreve çağırıyorum” dedi

Deniz Kurmay Albay Dursun Çiçek, “İrtica ile Mücadele Eylem Planı” nda bulunan imzanın kendisine ait olmadığını bir kez daha savundu. Çiçek, “O kağıt parçasına imzanın taklit makinası marifetiyle atılmış olduğu iddiamız devam ediyor. O yüzden, o ıslak imzalı sahte planda tek gerçeğe yakın olan şey, çok iyi taklit edilmiş olan imzadır” diye konuştu. Avukat Mustafa Çevik, Çiçek adına yaptığı açıklamada şöyle dedi:

* MAKİNE OLABİLİR: Defalarca talep edilmesine rağmen; plan üzerinde, parmak izi, kağıt, mürekkep, bilgisayar ve yazıcı, ihbarcının gönderdiği zarfta ve planda aynı şekilde parmak izi, tükürük, hangi postaneden gönderildiği, yazıların ve kağıdın kullanılma tarihi gibi diğer incelemelerin yapılmadı. Müvekkilimin imzası teknik imkanları ve yetkileri fazla olan birileri tarafından o ’kağıt parçasına’imza taklit makinesi marifetiyle de atılmış olabilir. O yüzden o ıslak imzalı sahte planda tek gerçeğe yakın olan şey, çok iyi taklit edilmiş olan imzadır. Bu komployu hazırlayanlar ve bu oyuna destek verenler işte bu gerçeği çok iyi bildikleri için sadece imza gündemde tutuluyor.

* NEREDE YÜCE ADALET?: Adalet Bakanlığı görevini yerine getirmedi. İmza iddiaları dışında söz konusu planın müvekkilim tarafından hazırlandığını ortaya koyan tek bir yasal delil var mı? Müvekkilimin delil olmadan kısa süreli de olsa tutuklanmasına neden olan Savcı ve Hakimler hakkındaki Hakimler ve Savcılar Yüksek Kurulu’na yapılan ve dört kez tekrarlanan suç duyurularına sekiz aydır sonuçlandırmayan Adalet Bakanlığı’nın görevini yaptığı söylenebilir mi? Görevlendirilen Müfettişlerin maksadı bizi müvekkilimi ve kamuoyunu oyalamak mıdır? Nerede o yüce adalet?

* KINIYORUZ: Ayrıca Jandarma Kriminal Raporu’nun açıklaması soruşturmanın gizliliğinin alenen ihlal edilmesi, yani suç üstü hali değil de nedir? Raporda imza ile ilgili alt başlıklarda her şey müvekkilimin imzasına benziyor diye değerlendirilirken, neden sonuçta da imza müvekkilimin imzasına benziyor denmiyor da eli ürünü olduğu kanaati yazılıyor. Kamuoyu gerçekleri öğrenmesi adına bahse konu raporların tamamının açıklanmasını istiyoruz. Öyle içinden seçilmiş özel bölümlerin yargısız infaz için bazı gazetelere sızdırılmasını nefretle kınıyoruz. Gizli olması gereken hazırlık soruşturmasının temel unsurlarından biri olan ve kamu vicdanında şaibeli hale gelen ve sadece ve özellikle imza analizlerine dayanan raporların, ilgili kamu görevlilerinde önce medyaya servis edilmesi hiç şüphe çekmiyor mu? Gerçeklerin ortaya çıkmasını ve ısrarla talep edilen imza dışındaki analizlerin yapılmasını kim önlüyor?

SON DURUM

ASKERİ Savcılık, “İrtica ile Mücadele Eylem Planı’nda imzanın Albay Dursun Çiçek’e ait olduğu yönündeki Jandarma Kriminal Laboravutarı raporundan sonra 1 Mart’ta Çiçek’i sorguladı ve tutuklanması istemiyle askeri mahkemeye sevk etti. Askeri Savcılık, Çiçek’e ”görevi kötüye kullanma“ ve ”yetkisi olmadığı konuda yazı yazmak“ suçlamalarını yöneltti ve kuvvetyi suç şüphesi olduğuna işaret etti. Genelkurmay Askeri Mahkemesi ise Çiçek’i sabit ikametgahı olması ve dosyadaki delil durumu nedeniyle tutuksuz yargılanmak üzere serbest bıraktı. Genelkurmay, yaptığı açıklamada ”Herkes soruşturmanın gizliliği ve masumiyet ilkelerine saygılı olmalı, yargı sürecinin sonucu beklenmeli“ dedi.

Vatan

gönder gönder diyordun ya
 // salih
dursun daha öncede gönder gönder diyordunya azıcık lafıyın arkasında dur kıvırma bir askere yakışmaz bu bizde bir laf var arkadaşını söyle nasıl biri oldugunu söyleyim derler arkadaşlarını biliyoruz...
04 Mart 2010 21:52
PARMAK ISIRTACAK BİR ISRAR ACEBA NEDEN ?
 // BATUHAN
Bu kadar tedbirli ve akıllı davranan Emniyetimizi canı gönülden tebrik ediyor,bir okadarda diğer kurumları kutluyorumki gerekeni sağlıklı ve doğru olarak zamanında yaptılarda bir açık kapı bırakmadılar.Ne kadar zıplarsa zıplasın tilkinin dönüp dolaşıp geleceği yer kürkçü dükkanıdır,galiba suç tilkide değilde (derisinde) yani postunda ! İnkarcılık bu kişide kurtuluş yolu değilde çıkmaz bir yol olmuş !...
04 Mart 2010 10:38
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler