YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Çiçek 'Gençliğe Hitabe'yi yazmış
Çiçek 'Gençliğe Hitabe'yi yazmış
10 Mayıs 2010 08:33
İrtica Eylem Planı'nın altında imzası olduğu TÜBİTAK, Jandarma ve Emniyet raporlarıyla kesinleşen Çiçek, yeniden imzasının gerçek olup olmadığının analizi için Poyrazköy sanıkları gibi 'Atatürk'ün Gençliğe Hitabesi'i yazmış.

İrtica İle Eylem Planı 16. Ek Klasör'ünde Dursun Çiçek'in konuyla ilgili Genel Kurmay Başkanlığı Askeri Savcılığı'na verdiği ifade yer aldı. Çiçek'in ayrıca imzasının gerçek olup olmadığının analizi için istenen el yazısı örneğinde tıpkı Poyrazköy soruşturması sanıkları denizci subaylar gibi "Atatürk'ün Gençliğe Hitabesi"ni yazdığı ortaya çıktı.

"ERGENEKON" İFADESİ LİTERATÜRÜMÜZDE YOKTUR

İrtica İle Eylem Planı 16. Ek Klasör'ünde Dursun Çiçek'in konuyla ilgili Genel Kurmay Başkanlığı Askeri Savcılığı'na verdiği ifade yer aldı. Çiçek ifadesinde "Ben gazetede yer alan haberi okudum ve belgenin altında benim olduğu iddia edilen imzayı inceledim. İmza benim değildir. Muhtemelen bakılarak taklit edildiği kanaatindeyim. Mevcut imzalarımla ve tatbiki imzalarımla karşılaştırılabilir. Benim olduğu iddia edilen imzanın sahte olduğu anlaşılacaktır. Belgeyi ve imzayı inceledim. Bizim çalışma formatımıza ve yazışma kurallarına uymamaktadır. Buna göre belgedeki imza bloğu ile metindeki yazı karakteri ve büyüklüğü farklıdır. Ayrıca sayfanın sağ altında bir paraf yer almaktadır. Bu şekilde paraf hem yazışma kurallarına aykırı hem de benim parafım değildir" dedi. (Yeni şafak)

HABERİN DEVAMI İÇİN TIKLAYIN

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler