YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
CIA'den itiraf gibi açıklama: Esad rejiminin düşmesini istemiyoruz!
ABD'nin ikircikli tavrı her alanda devam ediyor. CIA Direktörü John Brennan Esad rejiminin çökmesini arzulamadıklarını belirtti. Obama ise Suriye sorunun çözülmesi için Beşşar Esad'ın gitmesi gerektiğini söylemişti.
CIA'den itiraf gibi açıklama: Esad rejiminin düşmesini istemiyoruz!
07 Eylül 2016 / 17:08 Güncelleme: 07 Eylül 2016 / 17:14

ABD Merkezi İstihbarat Teşkilatı (CIA) Direktörü John Brennan Suriye iç savaşıyla ilgili bir takım değerlendirmelerde bulundu.

Brennan, Suriye iç savaşında Esad hükümetinin çökmesinin kaotik durumlara yol açabileceğini vurguladı.

EĞER ESAD REJİMİ DÜŞERSE...

Japantimes'in haberine göre, CIA Başkanı Esad rejimi düştükten sonra kimin iktidara geleceğinin belirsiz olmasının Washington'u endişelendirdiğinin de altını çizdi.

ABD'nin korkularının son derece anlaşılabilir olduğunu belirten Brennan "Olmasını istediğimiz en son şey silahlı grupların Şam'a doğru ilerlemesidir" dedi.

SURİYE TEK DEVLET OLARAK KALMAYACAK

Brennan geçtiğimiz günlerde yaklaşık 6 senedir iç savaş halindeki Suriye’nin tek bir ülke olarak kalacağından şüphe duyduğunu söylemişti.

Colorado Eyaleti’nde düzenlenen Aspen Güvenlik Forumu’nda kürsüye çıkan Brennan, bu sürede neredeyse 400 bin kişinin yaşamını yitirdiğini hatırlatan CIA Direktörü, “Suriye’nin tek devlet olarak kalacağı konusunda iyimser olamayacağım. Suriye’nin tekrar bir araya gelip gelemeyeceğini bilmiyorum” diye konuşmuştu.

r1-069.jpg

 // Hasan Yalcin
Dogru diyorsun....
07 Eylül 2016 20:08
 // eda
Yaaa Numan Kurtulmuş un kulakları çınlasin....
07 Eylül 2016 17:23
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler