YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
CIA uzmanından bir tehdit daha! İstiklal Caddesi'nde bomba patlarsa...
Ankara saldırısından bir ay önce, "Ya seçimden aynı sonuç çıkacak, ya da HDP meclise giremeyecek ve şehirler havaya uçacak" diyen CIA'nın uzmanlarından Barkey, bu sefer de "ya İstiklal Caddesi'nde de saldırı olursa ne olacak?" diye sordu!
CIA uzmanından bir tehdit daha! İstiklal Caddesi'nde bomba patlarsa...
16 Ekim 2015 / 15:45 Güncelleme: 16 Ekim 2015 / 16:01

Ankara saldırısını saatler önce sosyal medya hesaplarından haber veren zanlılarla ilgili soruşturmalar sürerken, CIA'nın Türkiye Uzmanı Henri Barkey ilginç açıklamalarına devam ediyor.

Washington'daki Woodrow Wilson Merkezi isimli düşünce kuruluşun Ortadoğu programı Direktörlüğü'nü yürüten Barkey, saldırıdan bir ay önce, düşündürücü bir açıklama yapmıştı. 

10 Eylül'de Financial Times'a konuşan Barkey, 1 Kasım'da HDP'nin meclise giremeyeceği anlaşılırsa, şiddetin tırmanacağını iddia etmişti. "Ya seçimler aynı sonucu üretecek veya HDP meclise girmek konusunda başarısız olacak ve şehirler havaya uçacak" ifadelerini kullanmıştı.

Barkey, bu kez Amerika'nın Sesi'ne Ankara saldırısını değerlendirdi. Bu kez adres göstererek üstü kapalı tehditte bulundu.

"Yarın öbür gün İstanbul'da, İstiklal Caddesi'nde yapsalar ne olacak? Türkiye'nin turizme ihtiyacı var. Türkiye, uluslararası camiayla yakın iktisadi ilişkileri olan bir ülke. Küresel oluşumun parçası. Bütün bunlar çok kötü bir şekilde zedelenebilir."

Zikir
 // dede
Hasbinallah ve nimel vekil ve nimel mevla ve ni'mel nasir."Anlamı: Allah Teala,bize yeter O ne güzel vekildir.Ne güzel Mevla ve ne güzel yardımcıdır.Faziletleri:Her türlü sıkıntınız,zorluklar,başınıza ne gelirse gelsin zikriyatı sürekli yapın.Allah(C.C) a havale ettiğiniz her şey mutlaka hayırla sonuçlanacaktır.Bu zikirin anlamını okuyan zaten öneminide anlar.Çok faziletli bir zikirdir.Yüce Allah'a tam teslimiyet, ona olan sonsuz güven,tam tevekkül,her işinizi ona havale etmek,ona bağlılık se...
16 Ekim 2015 Cuma 23:23
 // harbykral
Su uyur düşman uyumaz atasözü emniyet birimleri ve mit teskilatı dikkatli olun buyük şeytan abd ve tapınakçıların ülkemizi yönetmelerine izin vermeyin....
16 Ekim 2015 19:45
 // Aladağ
Bir gün o bomba senin en kalabalık caddendede patlaya bilir...
16 Ekim 2015 19:34
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler