YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
CIA Gülen'e referans oldu
Fethullah Gülen’in 2008 yılında, aralarında eski CIA yöneticilerinin de bulunduğu nüfuzlu isimlerin referansı ile Yeşil Kart aldığı ortaya çıktı.
CIA Gülen'e referans oldu
18 Ocak 2014 / 19:06 Güncelleme: 18 Ocak 2014 / 19:12

Gülen'in başvuru sürecinde yaşananlar, ABD'deki FBI-CIA çekişmesini gözler önüne serer mahiyette. Zira FBI, Gülen'e Yeşil Kart verilmesine karşı çıkarken (Hatta Gülen'in avukatları bu nedenle FBI Başkanı Robert Mueller'e de dava açmış) CIA, Gülen'in Yeşil Kart alması için lobi yapmış.

CIA'den referans

Yeşil Kart başvurularından sorumlu İçişleri Bakanlığı'na dava açan Gülen'in başvurusu mahkeme tarafından da ikna edici bulunmadı. Ancak bir süre sonra CIA'in referans mektuplarını lobi faaliyetleri ile desteklemesi sonucu Gülen, Yeşil Kart'ına kavuşabildi. Gülen için referans mektubu verenler arasında CIA eski başkan yardımcısı Graham Fuller ve CIA eski çalışanı George Fidas'ın yanı sıra ABD'nin eski Ankara Büyükelçisi Morton Abramowitz, Rum Ortodoks Kilisesi'nin ABD'deki Temsilcisi Alexander Karloutsos ve İslamcılık üzerine araştırmaları ile tanınan Proföser John Esposito gibi isimler bulunuyor.

 

AHABER

20:14
 // UÇAN FETO UFO OLABİLİR Mİ
La feto, sen ne ayaksın böyle ha? Hem dinden imandan yağlı mağlı laflar et ağla zırla, hem de, İslam'ın baş düşmanlarının kucağına otur. Hem nalına hem mıhına, koy çuvala öyle mi? Hadi senin ne mal olduğun belli, benim düşünme ve sorgulama ile emrolunan saf mü'min kardeşlerime ne oluyor. Aklını, iradesini köleleştirenlere ne oluyor..?...
18 Ocak 2014 20:14
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler