YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
CIA ajanı itiraf etti: 15 Temmuz gecesi
CIA'nin Türkiye uzmanı Henri Barkey, 15 Temmuz gecesi Büyükada’da diğer ajanlarla toplantı yaptığını kabul etti. Barkey, ”bilgilere ancak güvenlik birimlerinden elde edilebilecek bilgilerdir” dedi.
CIA ajanı itiraf etti: 15 Temmuz gecesi
10 Eylül 2016 / 08:36 Güncelleme: 10 Eylül 2016 / 08:52

15 Temmuz gecesi Büyükada’da toplanan FETÖ’nün sözcülerinden Barkey o gece adada diğer ajanlarla toplantı yaptığını kabul etti.

Askeri kalkışma gecesi oteli terk eden Barkey, yazısındabu toplantının nasıl deşifre olduğuna şaşırdığını belirtti.

GERÇEKLERİ KABUL ETTİ

15 Temmuz günü Büyükada’da 10 CIA ajanıyla toplantı yaptığı ortaya çıkan Henri Barkey, bunu ortaya çıkaran güvenlik birimlerine öfke kustu.

Barkey; ”bilgilere ancak güvenlik birimlerinden elde edilebilecek bilgilerdir” diyerek sır toplantıyı itiraf etti.

10 AJAN AYNI GÜN GELDİ

Cunta girişim gecesi Büyükada’da toplantı yapan FETÖ’nün sözcülerinden Barkey gerçekleri bir bir itiraf ediyor.

FETÖ’nün dünya çapındaki faaliyetlerini haber yapan hizmetnews sitesine bir yazı yazan Barkey o tarihte Büyükada’da ismi geçen diğer ajanlarla birlikte toplantı yaptığını kabul etti.

Barkey 'in davet ettiği 10 CIA ajanı 15 Temmuz günü Türkiye'ye giriş yapmıştı.

HEDEF GÖSTERDİ

Barkey, belirtilen tarihte Büyükada’da bir “seminer” yaptığını ve bu çalışma için konunun uzmanlarının da Büyükada’ya geldiğini ve İran’ın komşularıyla ilişkisinin masaya yatırıldığını iddia etti.

Barkey ”Gazetenin haberindeki bilgiler ancak Türk güvenlik birimlerinden elde edilebilecek bilgilerdir. Toplantıya katılan herkesin Türkiye’deki ve bölgedeki itibarı zarar görmüştür” dedi. 

FETÖ'YE DESTEK

Barkey yazısında terör örgütü liderine de sahip çıktı:

Herhangi bir delil olmaksızın benim ve meslektaşlarımın böylece suçlanması ABD’yi zorlayarak Bay Gülen’in sınır dışı edilmesini sağlamak ve ABD’nin Suriye’deki Kürtlere verdiği desteği durdurmaya zorlamak için gerçekleştirilmiş sinsi bir çabadır. 

b-005.jpg

AKŞAM

 

sağırlık dönemi
 // Ömer
Gezide otelini üs haline getiren ananasçıların el üstünde tutulduğunu, külliyelerde ağırlandığını unutmayalım hurşit dostum. bu gün büyük otellerin yüzde kaçı gerçek Türk vatandaşlarına ait biliyor musunuz? Feto boşuna mı asya termali açtı diğer otellere ortak oldu? çok uyardık fakat o zamanda geç anladılar şimdiki gibi at izinin it izine karıştığını anladıkları gibi... bazılarını silivriye yollamaya YÜREKLİ DÜZGÜN ADAM lazım. ...
10 Eylül 2016 Cumartesi 23:18
o otelin deskindeki memur ne yaptı.. bildirdi mi..
 // hursit dilaver
bu otellerin polis defteri olur. gelen yerli ve yabancı jaydedilir ve jandarma ya da polise fakslanır ya da manuel bildirilir.bu otel bunu yapmadıysa bunları sakladıysa işte barkey açıkladı. basın cezayı bakalım. sahibine de silivri..kusura bakmayın.ben 40 yıllık otelciyim. hele böyle protokol otellerinde ankarada çalıştım. biliriz.yakalayın sorun ve cezalandırın.yoksa gene toplantı yaparlar. da bu sefer başarırlarsa, otelin adı tarihe geçer.....
10 Eylül 2016 Cumartesi 15:14
 // biri
Ortadoğudan kovulacaksın ve iç çatışmalarla yok olacaksın abd....
10 Eylül 2016 13:57
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler