YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
CHP’yi, MHP’yi, BDP'yi oyuncakları haline getirdiler
Başbakan Erdoğan Kahramanmaraş'ta partisinin düzenlediği mitingde halka hitap etti.
CHP’yi, MHP’yi, BDP'yi oyuncakları haline getirdiler
17 Mart 2014 / 18:45 Güncelleme: 17 Mart 2014 / 19:17

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, "Biraz daha sabırdan sonra, nerede ne olduğunuzu ortaya koyacağız. Niye kaçıyorsunuz?  Kainatın imamı Pensilvanya'da. Siz de Pensilvanya'ya gidiyorsunuz. Bundan sonra sizin o planlarınız falan sökmeyecek. Çünkü siz Türkiye Cumhuriyeti'nden daha güçlü değilsiniz. Gereği neyse bedelini ödeyeceksiniz, 35 yıldır yaptıklarınızın bedelini ödeyeceksiniz" dedi.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan "Sütçü İmam, 'benim bacımın örtüsüne dokunamazsın' derken bu Pensilvanya çıktı 'başörtüsü füruattır' diyebildi. Şimdi röportajlar yapmaya başladı. Hadi bakalım yap şu röportajları da yap, eteklerindekileri dök."

"Bu kişi, dibine kadar dünyaya batmış bir dünyevidir"

Erdoğan, "Ananas gönderen, ihale dağıtan, casusluk yapan, özel hayatı araştıran, tehdit ve şantaj peşinde koşan, holdingler, bankalar kuran kişi münvezi olamaz, münzevi değildir. Bu kişi, dibine kadar dünyaya batmış bir dünyevidir. Sahte alimlerin, fitnecilerin, ajanların ve casusların Türkiye'ye hükmetmesine asla izin vermeyiz" dedi.

Başbakan sözlerini şöyle sürdürdü: Tarihimizin en büyük ihanet girişimlerinden biriyle karşı karşıyayız. 40 yıldır devlet içinde sinsice örgütlenmeye çalışan bu yapı şu anda kendi çıkarları adına her şeyi ateşe atmaya çalışıyor. İşte şu anda çeşitli uluslararası gazete ve televizyonlarda Türkiye aleyhine haberler yaptırıyor, reklamlar yayımlatıyorlar. Türkiye düşmanı ne kadar çevre varsa odak varsa onlarla işbirilği yapıyorlar.

"Yüreklerin yanmasını asla istemiyoruz"

Başbakan Erdoğan, "Biz Türkiye'de hiçbir şekilde yeni acılar yaşansın istemiyoruz. Ne bahaneyle olursa olsun gençlerin ölmesini veya öldürmesini asla istemiyoruz. Annelerin, babaların üzülmesini, yüreklerin yanmasını asla istemiyoruz. Ancak çocukları, gençleri sokaklara iterek onları tahrik ederek onların ölümüne sebebiyet vererek hiç kimsenin de kirli emellerine ulaşamayacağını herkes bilsin istiyoruz" dedi.

Başbakan Erdoğa'ın konuşmasından satır başları;

-Paralel örgüt, örgütleri için her yolu meşru, her yolu mübah görüyorlar

- Siz başörtülüleri apar topar CHP’nin otobüsünden atan partisiniz

-Bunlar münafık, çete, örgüt, cemaat falan değil

-Türkiye karşıtlarıyla işbirliği yapıyorlar, CHP’yi, MHP’yi, BDP'yi oyuncakları haline getirdiler

 

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler