YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
CHP'yi anlamak mümkün değil
CHP'yi anlamak mümkün değil
12 Haziran 2010 15:33
Bir çok tartışmaya neden olan Tam Gün Yasası iel ilgili CHP'nin Anayasa Mahkemsine başvurmasını eleştiren Sağlık Bakanı Akdağ, "CHP'yi anlamak mümkün değil" diye konuştu

Sağlık Bakanı Recep Akdağ, kamuoyunda "Tam Gün Yasası" olarak adlandırılan, üniversite ve sağlık personelinin tam gün çalışması ile ilgili yasanın CHP tarafından Anayasa Mahkemesine götürülmesine tepki göstererek, " Bu yasa bu kadar halkın yararına olan bir anayasa. Burada Cumhuriyet Halk Partisi'ni anlamak mümkün değil.

Eğer sayın Kılıçdaroğlu "Ben farklı ve halkçı bir liderim" iddiasındaysa derhal bu itirazlarını geri çekmelidir. Bu kendisi için bir fırsat" dedi.

Çanakkale AK Parti il binasını ziyaretinden tam gün yasası ile ilgili açıklamalarda bulunan Sağlık Bakanı Recep Akdağ, "Maalesef ana muhalefet partimiz Cumhuriyet Halk Partimiz bir klasiği yeniden yaşattı ve tam gün yasasını Anayasa mahkemesi'nin önüne götürdü. Ban inanıyorum ki Anayasaya uyuşmazlık açısından hiç.bir problem taşımayan bu yasalı Anayasa Mahkemesi de her hangi bir müdahalede bulunmayacaktır. Bu yasa bu kadar halkın yararına olan bir anayasa. Burada Cumhuriyet Halk Partisi'ni anlamak mümkün değil. Eğer sayın Kılıçdaroğlu "Ben farklı ve halkçı bir liderim" iddiasındaysa derhal bu itirazlarını geri çekmelidir. Bu kendisi için bir fırsat. Şuana kadar halkçılık konusunda inandırıcılığı hiç olmadı. Başından hemen faullü oynamaya başladılar. Kendi arkadaşlarına karşı vefa duygularını gördük. Bu halkçılık söyleminin en azından tartışmaya açılabilmesi için sayın Kılıçdaroğlu tam gün kanununu Anayasa Mahkemesi'ne götürdükleri için hem halktan özür dilemeli, hem de verdikleri taleplerini geri çekmelidir" dedi. (A.A)

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler