YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
CHP'ye 'torba tasarı' ziyareti
CHP'ye 'torba tasarı' ziyareti
05 Ocak 2011 12:01
Belediye-İş Genel Başkanı Nihat Yurdakul ''Torba tasarı'' olarak anılan ve bazı kanunlarda değişiklik öngören tasarı hakkında CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nu ziyaret etti...

Belediye-İş Genel Başkanı Nihat Yurdakul ve beraberindeki şube başkanları, TBMM Plan ve Bütçe Komisyonunda görüşülen ''Torba tasarı'' olarak anılan ve bazı kanunlarda değişiklik öngören tasarı hakkında CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nu ziyaret etti.

Basına kapalı gerçekleşen ziyaretin ardından açıklamalarda bulunan Yurdakul, çok verimli ve ılımlı bir görüşme yaptıklarını söyledi.

Tasarının çalışma hayatıyla ilgili maddelerinin tamamının Anayasa'ya aykırı olduğunu öne süren Yurdakul, tasarı ile ihtiyaç fazlası işçilerin ve İl Özel İdaresi işçilerinin kazanılmış tüm haklarının ortadan kaldırılacağını savundu. Yurdakul, tasarının, çalışanlarla ilgili olumsuzluk içeren maddeleri bulunduğunu ifade ederek, bunların komisyonlardan ve Meclisten geçmemesi için Kılıçdaroğlu'ndan destek istediklerini bildirdi.

Yurdakul, Kılıçdaroğlu'nun da hem komisyonlarda hem de Meclis Genel Kurulunda gereken desteği kendilerine vereceğini söylediğini kaydetti. Yurdakul ve beraberindeki heyet, saat 12.30'da Mecliste MHP Grup Başkanvekili Oktay Vural'ı ziyaret edecek. (AA)

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler