YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
CHP'ye oy vermek Bediüzzaman'a ihanettir!
Abdulkadir Badıllı, yerel seçimlere 3 gün kala, CHP'ye oy vereceğini açıklayan Gülen hareketine sert uyarılarda bulundu.
CHP'ye oy vermek Bediüzzaman'a ihanettir!
28 Mart 2014 / 18:13 Güncelleme: 28 Mart 2014 / 18:25

İsa Tatlıcan'ın röportajı:

Bediüzzaman’ın yaşayan son talebelerinden Şanlıurfalı Abdulkadir Badıllı, yerel seçimlere 3 gün kala, CHP’ye oy vereceğini açıklayan Gülen hareketine sert uyarılarda bulundu.

Bediüzzaman 'CHP artık iktidara gelemeyecek' demişti

-Hocam, Bediüzzaman'ın hizmetinde bulunmuş, tanıma imkanına sahip olmuş birisiniz. Hayatını da kaleme almış biri olarak Bediüzzaman'ın CHP'ye bakışını özetler misiniz?

-Üstad'a soruyorduk "Niçin demokratları tutuyorsunuz" Üstad cevaben "Demokratlar düşerse CHP gelir diyor" diyor ve CHP gelirse olacakları sıralıyordu. "Onun için bu millet ittihatçıların bozuk kısımlarının bütün günahlarını CHP'ye yüklemiştir" diyordu. Urfa'ya geldiğinde "Küfrün beli kırılmıştır, artık belini doğrultamaz" diyordu. Ayrıca "CHP bir daha halkın oyu ile iktidara gelemeyecek" diyordu.

Demokrat Parti misyonu günümüzde AK Parti'de

Peki günümüzde Demokrat Parti misyonunu sizce kim temsil ediyor?

-Demokrat Parti'den sonra Adalet Partisi çıkmıştı. O dönemde Demirel'den daha iyisi yoktu. Demirel'den sonra Turgut Özal geldi. Turgut Özal da demokrattı. Risale-i Nur talebelerinin önemli bir kısmı Özal'ı tuttu. Şimdi Başbakan Recep Tayyip Erdoğan geldi. Üstad Bediüzzaman Ankara'da talebelerini toplamıştı. Orada ben de vardım. "Bir partinin az bir faydası varsa ona dokunmayın, hatta iyiliğiniz dokunsun" diyordu. Başbakan Erdoğan bu ülke için birçok şey yaptı. Bizim yapamadıklarımızı yaptı. Risale-i Nur külliyatı artık devlet eliyle basılmaya başlandı.

CHP'ye oy vermek Bediüzzaman'a ihanettir

-Peki günümüzde Nur talebesi olduğunu iddia edenlerin CHP'ye oy vermesi size normal geliyor mu?

Bugün CHP'ye oy vermek Bediüzzaman'a karşı gelmek, bir yerde ihanet etmek demektir. Onun yolunda olmadığını göstermek demektir. Başbakan Erdoğan'ı sevmeyebilirsiniz ama Üstad hazretlerinin CHP'ye bakış açısı çok mühimdir. CHP hep zulümlerin mimarı olmuştur. CHP döneminde birçok af çıkmıştı. Hiçbir aftan Bediüzzaman hazretleri yararlandırılmadı. CHP hiçbir zaman dine hürmetkar olmadı. Bugün de yalan söylüyor.

Yadadışı dinleme CHP'ye oy vermekten daha büyük günah!

-Bu hareketin içinde olan birçok isim sosyal medya üzerinden bütün gün boyunca yasadışı dinlemeleri, özel hayatla ilgili dinlemeleri, kurgu kayıtları paylaşıyor. Bu konu hakkında ne söylemek istersiniz?

-Yasadışı dinlemeler CHP'ye oy vermekten daha büyük bir kabahat. O kasetlerin yalan, kurgu olduğunu söylüyorlar. Amaç Başbakan'ı devirmek olduğu çok açık. Peki Başbakan'ı devirince ne olacak hiç düşünüyor musunuz? Demek ki dünya yansın yıkılsın, dünya küfür olsun, yeter ki biz bu Başbakan'dan kurtulalım. Böyle insanlık, böyle siyaset olur mu? Çok yanlış yapıyorlar. Üstad Bediüzzaman'a ihanet ediyorlar.

Fethulalh Gülen Başbakan'dan özür dilesin!

Gülen'in takipçilerine ve özellikle gençlere bir tavsiyeniz olacak mı?

Gülen Hareketi'ndeki insanların çoğu masum ve biçare. %85'i masum, hocanın evliya olduğuna iyi bir adam olduğuna inanmışlar. Hatta mehdi, Mesih olduğuna da inanıyorlar. Esas bu işin beyni, organize edenleri %15'tir.

-Son olarak Fethullah Gülen'e bir çağrı yapmak ister misiniz?

-Fethullah Hoca mertlik yapsın çıksın televizyona "Ben bu yapılan işlerden, dinlemelerden, böceklerden, operasyonlardan haberdar değilim, bir kusur olmuşsa özür diliyorum, Başbakan'a bundan sonra dua edeceğim, yapılan olaylar benim bilgim dışındadır" desin. Bir fazilet göstermiş olur. Ama televizyon ve gazetelerden sürekli saldırıyor. Kendisinin şahsi beddualarını da duyuyoruz. Mertse, doğruysa, insansa gelsin memleketine bu şaibeden kurtulsun. ABD'den gelmiyor, çünkü bırakmıyorlar.

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler