YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
CHP'ye haciz şoku
CHP'nin Adana il teşkilatındaki mallara el konuldu.
CHP'ye haciz şoku
08 Mayıs 2012 / 13:23 Güncelleme: 08 Mayıs 2012 / 13:31

Genel seçim çalışmalarında reklam ve tanıtım işlerini yürüten ajansa ödeme yapmadığı iddia edilen CHP Adana İl Başkanlığı'na yönelik başlatılan icra takibinde anlaşma için öngörülen süre sona erdi. Adana 7. İcra Müdürlüğü tarafından yürütülen icra takibi için firma avukatı ve memurlar sabah saatlerinde bir kez daha CHP İl Başkanlığı'nın kapısına dayandı. Borcun ödenmesi konusunda uzlaşma sağlanamayınca haciz işlemleri başlatılarak, partinin mallarına el konuldu.

Parti binasında hazır bekletilen İcra Müdürlüğü'ne ait işçiler, tespiti yapılan toplantı salonundaki koltuk ve masaları dış kapıya taşıdı. Partideki personel eşyaların binasından taşınmasının şokunu yaşarken, İl Başkan Yardımcısı Zeki Eren binaya geldi. Bir süre telefon görüşmesi yapan Eren, basın mensuplarına haciz işleminin haber değeri taşımadığını ima ederek, soruları cevapsız bıraktı.

Reklam ajansı avukatı, faiziyle birlikte 136 bin TL'yi bulan alacağın 16 bin 500 lirasının ödendiğini, kalan 119 bin 500 liranın CHP tarafından reklam ajansına ödenmediğini açıkladı. Bu arada binaya gelmesi beklenen CHP İl Başkanı Zeydan Karalar, telefonda 'şimdi konuşamam' diyerek soruları cevapsız bıraktı. CİHAN

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler