YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
CHP'ye Ergenekon fezlekesi şoku
CHP'ye Ergenekon fezlekesi şoku
08 Haziran 2010 08:28
Erzurum Cumhuriyet Başsavcılığı'nın CHP'den 2 milletvekili hakkında hazırladığı fezleke Meclis'e ulaştı. Başsavcılık, vekillerin 'Ergenekon'a yardım etmek, suç delillerini bozmak, adil yargılamayı etkilemeye teşebbüs' suçlamalarıyla yargılanmasını istedi

Erzurum Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından CHP İzmir M.vekili Ersin ve Erzincan M.vekili Tınastepe hakkında hazırlanan fezleke Meclis'e ulaştı.

Başsavcılık fezlekede vekillerin 'Ergenekon terör örgütüne yardım etmek, suç delillerini bozmak ve adil yargılamayı etkilemeye teşebbüs' suçlamalarıyla yargılanmasını talep etti. Fezlekede, Ahmet Ersin'in gizli tanık Munzur'la yaptığı görüşme de yer alıyor.

Fezleke, komisyonda görüşüldükten sonra kabul edildiği takdirde Meclis Genel Kurulu'na gönderilecek. CHP'li vekillerin dokunulmazlıklarının kaldırılması yönünde karar çıkarsa Ersin ve Tınastepe'nin Ergenekon örgütü şüphelisi olarak yargılanmalarının yolu açılacak. Hakkındaki fezlekeyle ilgili Zaman'a konuşan Erol Tınastepe, komisyonun vereceği kararı beklemeden Meclis'e dokunulmazlığının kaldırılması için dilekçe vereceğini belirtti. Düzenlenen fezlekenin düzmece olduğunu savunan Tınastepe, yargılanmaktan korkmadığını ifade etti.

Dosya, Erzincan Cumhuriyet Başsavcısı İlhan Cihaner'in Erzurum Özel Yetkili Cumhuriyet Savcılığı'nca tutuklandığı şubat ayına dayanıyor. 18 Şubat'ta CHP Ahmet Ersin, Erol Tınastepe ve Sivas Milletvekili Malik Ecder Özdemir ile Erzurum'a geldi. Ersin, İlhan Cihaner'i cezaevinde ziyaret edeceklerini, Erzincan ve Erzurum'da son günlerde cereyan eden olayları araştıracaklarını ifade etti. Ahmet Ersin ertesi gün, Erzincan Eriza Otel'de Erdal Erdoğan aracılığıyla gizli tanık 'Munzur'la bir araya geldi. Ersin'e ait siyah bond çantanın, görüşmenin ardından Erdal Erdoğan tarafından alındığı otel kamera kayıtlarından tespit edildi. Ersin ve Tınastepe'nin gizli tanıklara 80 bin TL verdikleri öne sürülmüştü.
Zaman

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler