YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
CHP'ye büyük katılım
CHP'ye büyük katılım
06 Aralık 2010 20:28
350 kişinin CHP'ye katılımıyla ilgili düzenlenen törende konuşan Gürsel Tekin, AK Parti'nin yolsuzluklarını her gün afişe ettiklerini söyleyerek " Yolsuzluk ve yoksulluğu tarihe gömmek hepimizin borcu"dedi.

CHP Genel Başkan Yardımcısı Gürsel Tekin, Keçiören'de düzenlenen CHP'ye katılım töreninde ''Yoksulluk, yolsuzluk ve yasakları, tarihe gömmek hepimizin borcudur'' dedi.

Bademlik Mahallesi'ndeki bir kıraathanede gerçekleştirilen törene, CHP Genel Başkan Yardımcıları Gürsel Tekin ve Mehmet Zeki Gündüz, CHP Keçiören İlçe Başkanı Ergun Cengiz ile bazı partililer katıldı.

Tekin, törende yaptığı konuşmada, Keçiören'in CHP'nin son dönemde en çok zorlandığı semtlerden biri olduğunu belirtti. Türkiye'de yoksulluk, yolsuzluk ve yasakların devam ettiğini ileri süren Tekin, partisinin, AKP iktidarı dönemindeki yolsuzlukları her gün afişe ettiğini söyledi.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın, 12 Eylüldeki referandumla ilgili gittiği her yerde ''Türkiye'ye özgürlük geleceğini'' söylediğini ifade eden Tekin, Başbakan Erdoğan'ın rektörlerle bir araya gelmesini protesto eden öğrencilere polisin müdahalesini anımsatarak, ''Özgürlük anlayışınız buysa, koyverin o anlayış sizin olsun. Bu ülkenin gencecik çocuklarının, sadece ve sadece hak aradıkları için gördükleri muameleyi ekranlarda izlediniz'' dedi.

İktidarın yoksulluk, yolsuzluk ve yasakçı anlayıştan beslendiğini iddia eden Tekin, ''Yoksulluk, yolsuzluk ve yasakları, tarihe gömmek, hepimizin borcudur'' dedi.

Türkiye'deki birçok belediyede nasıl rant yaratıldığını bildiğini kaydeden Tekin, ''Seçmiş olduğunuz belediye başkanlarının, çocuklarının, ailelerinin yaşam standartlarına bir bakın. Niye Almanya'da bir belediye başkanı özel televizyon kurmaz? Niye Fransa'da bir belediye başkanı holding sahibi olmaz? Niye, atıyorum Berlin Belediye Başkanının özel gazetesi olmaz? İdeolojisi ne olursa olsun, bir bakın etrafınıza 'bizleri soysun' diye oy mu vereceğiz? 'Bizleri yoksullaştırsın' diye oy verilir mi?'' diye konuştu.

CHP Genel Başkan Yardımcısı Gündüz de Türkiye'nin yeni bir döneme girdiğini, CHP açısından da bu dönemin çok farklı olacağını, çünkü partisinin tek başına iktidarı hedeflediğini anlattı.

Partisinin gençliğinin, bugüne kadar yeterince etkin olamadığını kaydeden Gündüz, gelecek dönemde CHP gençliğine çok iş düşeceğini ifade etti.

Gençleri, seçimlerin en dinamik gücü haline getireceklerini belirten Gündüz, işçi, köylü, öğrenci ve işsiz gençlerle bütünleşeceklerini dile getirdi. Gündüz, ''CHP gençliği çok daha militan olacaktır, gençliğin sorunlarıyla çok daha fazla ilgilenecektir'' dedi.

İstanbul'daki protestocu gençlere yönelik müdahaleyi değerlendiren Gündüz, ''Bundan sonra CHP gençliği bu tür olaylarda çok daha etkin biçimde yer alacaktır. Polisin bu tutumuna karşı etkili bir protesto gösterisinde bulunacaktır'' dedi.

Konuşmaların ardından Tekin, Gündüz ve Cengiz, CHP'ye katılan 350 genç adına üç kişiye rozetlerini taktılar.
AA

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler