YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
CHP'nin ziyaretinde 'o katil' de varmış!
Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Milletvekili Hasan Akgöl başkanlığındaki heyet, Suriye’nin başkenti Şam’da, Beşşar Esed ile bir araya geldi.
CHP'nin ziyaretinde 'o katil' de varmış!
28 Mayıs 2013 / 10:34 Güncelleme: 28 Mayıs 2013 / 10:45

Görüşmede Reyhanlı’daki saldırının, mülteci kamplarının bombalanmasının ve muhalif liderlerin kaçırılması eylemlerinin başaktörü olduğu iddia edilen Ebu Firas da vardı...

Suriye Arap Haber Ajansı’nda (SANA) yer alan habere göre, görüşmede Suriye’deki son gelişmeler ele alındı. CHP heyetinin, “Türk halkının Suriye’nin içişlerine müdahaleyi reddettiğini ve güzel komşuluk ilişkilerine özen gösterdiğini söylediği” görüşmede, Suriye’deki krizin Türkiye’ye ve tüm bölge ülkelerine olumsuz etkileri ele alındı.

Habere göre, Esed, “Suriye’de istikrarı destekleyen Türk halkının tutumları ile hükümetin tutumlarını bir birinden ayırmanın gerektiğini” ifade etti. Esed, “Erdoğan hükümetinin politikasına karşı Türk halkının güç ve partilerinin tutumlarını takdirle karşıladığını” söyledi.

CHP Hatay milletvekilleri Hasan Akgöl, Mevlüt Dudu, İstanbul milletvekili Şafak Pavey ve Mersin milletvekili Aytuğ Atıcı’nın Esad’la görüştükleri sırada Aytuğ Atıcı’nın hemen sağ tarafında oturan bir kişi daha vardı.

Bugüne kadar o kişinin kimliği saklı kalırken, STAR gazetenin iddiasına göre o kişi Anas Asalıeh olduğu belirlendi. Böylece Ebu Firas kod adlı Asalieh’in, organizasyonu yaptığı toplantılara bizzat katıldığı da ortaya çıkmış oldu.

Ebu Firas olarak bilinene Anas Asalıeh'in Reyhanlı’daki saldırının, mülteci kamplarının bombalanmasının ve muhalif liderlerin kaçırılması eylemlerinin başaktörü olduğu iddia ediliyor.

 

İHA

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler