YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
CHP'nin yalanını Focus bozdu! Tekzip gelmemiş
CHP’nin, Türkiye’de can ve mal güvenliği bulunmadığını söyleyen Kılıçdaroğlu’nun skandalını kapatma çabası tutmadı. Alman Focus dergisi, röportajın düzeltilmesi için CHP’den tekzip talebi gelmediğini duyurdu.
CHP'nin yalanını Focus bozdu! Tekzip gelmemiş
12 Ağustos 2017 / 09:44 Güncelleme: 12 Ağustos 2017 / 09:49

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Alman Focus dergisine verdiği röportajda, Türkiye’de can ve mal güvenliğinin bulunmadığını belirterek, Almanlara “Türkiye’ye gelmeyin” çağrısında bulundu. Kılıçdaroğlu’nun bu çağrısı, başta Cumhurbaşkanı Erdoğan ve hükümet üyeleri olmak üzere Türkiye’de her kesimden büyük tepki gördü. 

CHP HEMEN YALANLAMAYA KALKIŞTI

Tepkilerin çığ gibi büyümesi üzerine CHP yönetimi, Alman Focus dergisini suçlamaya kalktı. CHP Genel Merkezi’nden yapılan açıklamada, “Genel Başkanımız Kemal Kılıçdaroğlu'na atfen yer alan 'CHP lideri Alman turistleri uyardı' haberi gerçeği yansıtmamaktadır. Haber için tekzip gönderilmiş, gerekli süreçler başlatılmıştır” denildi. CHP Sözcüsü Bülent Tezcan da “Dergi kendi yorumunu katarak gerçeğe aykırı bir haber yapmış onu da 'Böyle bir açıklamamız yoktur' diye derhal düzelttik” şeklinde değerlendirmede bulunmuştu. 

RÖPORTAJ İÇİN ONAY ALMIŞ 

Bu suçlamalar üzerine Alman Focus dergisi Genel Yayın Yönetmeni Frank Nordhausen, sosyal medya hesabı Twitter'dan açıklama yapma gereği duyarak, “Alman gazetecilik geleneklerine göre söyleşi CHP'ye gönderildi ve basılmadan önce resmi onay alındı” paylaşımında bulundu. Bu açıklamayla CHP’nin “Çarpıtıldı” söylemi en yetkili ağızdan yalanlanmış oldu. 

TEKZİP TALEBİNDE BULUNMAMIŞ 

CHP yönetimi ve Kılıçdaroğlu’nun skandalı örtbas etmek için yeni planlar yapmaya hazırlandığı sırada Alman Focus dergisinden yeni bir açıklama daha yapıldı. Nordhausen, yine sosyal medya hesabından bu kez “Tekzip için hiçbir talep yoktur” açıklamasında bulundu. Bu açıklamaya CHP yönetiminin ne cevap vereceği merakla bekleniyor. 

 // Mühr-ü Süleyman
Yorumcu "davut" bey, ermeni kemal'in demecine tekzip gerekmez diyebilecek kadar seviyorsunuz onu. Sizi aydınlatmak için, üşenmedim Focus'a girdim (Türkiye'ye giden alman turistlere tavsiyeniz?) sorusuna cevap; "Keine Garantien für Leben und Eigentum in der Turkei" yani TÜRKİYE'DE CAN VE MAL GÜVENLİĞİ YOKTUR. Ben size almancadan çevirdim, sizde bana Türkçeden Türkçeye çevirebilir misiniz? Bu davet midir?...
13 Ağustos 2017 01:10
 // bascavus
bunlar yalan söylerken yüzleri bile kizarmaz pişkin insanlar aman yüce Yaradan bü ülkeye tuzak kuranlar en büyük tuzaklara karsilasacaktir...
12 Ağustos 2017 22:00
 // Cengiz
Biz yıllarca chp ve kılıçdaroğlunu gayet iyi tanıdık.Almanlar daha yeni tanımaya başladı.Günaydın Almanya....
12 Ağustos 2017 21:31
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler