YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
"CHP'nin daha faal olması lazım"
"CHP'nin daha faal olması lazım"
27 Kasım 2011 08:46
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Avrupa Sosyalistleri Partisi (PES) kongresi için gittiği Brüksel'den yurda döndü.

Kemal Kılıçdaroğlu'nun heyetinde bulunan CHP Genel Başkan Yardımcısı Faruk Loğoğlu, Atatürk Havalimanı'nda gazetecilere yaptığı açıklamada, Kılıçdaroğlu'nun, toplantı çerçevesinde hem ikili temaslarda bulunduğunu, hem de kongre sırasında bazı liderlerin katıldığı bir panelde konuşma yaptığını anımsattı.

Loğoğlu, Kılıçdaroğlu'nun, ikili görüşmeler bağlamında AB Komisyonu'nun genişleme ve komşuluk politikasından sorumlu üyesi Stefan Füle ve PES Başkanı Sergei Stanişev ile görüşmelerde bulunduğunu söyledi.

Düzenlenen panelde de ''Arap Baharı''nın Avrupa üzerindeki etkileri ve Avrupa ülkelerinin bakış açısının tartışıldığını vurgulayan Loğoğlu, şöyle devam etti: 

''Biz bu ziyaretin, CHP'nin, Türkiye-AB ilişkilerine bakış açısı, Arap Baharına bakış açısı, Türkiye'de demokrasi, hukukun üstünlüğü bağlamındaki sorunları dile getirmesi yönünden çok faydalı bir ziyaret olduğunu düşünüyoruz. Önümüzdeki dönemde CHP ile AB Komisyonu arasında daha düzenli, daha sürekli temaslar yapılması hususunda bir anlayış ortaya çıktı. PES'in çatı kuruluşu ile CHP'nin yine sürekli işbirliği yapması üzerinde mutabık kalındı. Ayrıca, Avrupa Parlamentosunun önümüzdeki dönemde başkanı olacak politikacı ile de görüşme yapıldı. Orada, AB'nin parlamentosu olan Avrupa Parlamentosu'nun Türkiye'deki konulara, özellikle demokrasi, hukukun üstünlüğü bağlamındaki sorunlara daha fazla sahip çıkacağı hususunda da bir görüşme cereyan etti.

Biz bu ziyaret neticesinde CHP'nin Avrupa'da daha faal olması gerektiği sonucunu çıkardık. Sayın Kılıçdaroğlu çok yoğun ilgi gördü. Bu da Türkiye'de CHP'nin görüşlerinin, vizyonunun, savunduğu tezlerin geçerliliğine güç kazandırdı. Türkiye'de artan sorunlar karşısında CHP'nin ciddi bir iktidar alternatifi olarak görülmeye başlandığının işareti olarak görüyoruz. O bakımdan bu ziyaretin yapılmış olmasını da isabetli ve zamanlı buluyoruz.''

CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu ve beraberindeki heyet, daha sonra uçakla Ankara'ya hareket etti.

AA

40 yıl sonra vardıkalrı sonuca bak
 // erdoğan
(Türkiye'de artan sorunlar karşısında CHP'nin ciddi bir iktidar alternatifi olarak görülmeye başlandığının işareti olarak görüyoruz.) helal olsun bu chp lilere 40 yıl sonra bile kendilerini alternatif olarak görebiliyorlar umutlarını kaybetmemişler kendilerini tebrik ediyorum ancak bir yerlerden işaretmi bekliyorlar onu çözemedim....
27 Kasım 2011 14:11
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler