YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
CHP'nin açtığı davaya ret...
CHP'nin açtığı davaya ret...
11 Ekim 2011 14:49
CHP vekili Mehmet Şevki Kulkuloğlu'nun Gençlik ve Spor Bakanı Suat Kılıç aleyhine açtığı tazminat davası reddedildi.

CHP Kayseri Milletvekili Mehmet Şevki Kulkuloğlu'nun, TBMM'deki bir oturum sırasında söylediği sözlerle ''onur, şeref ve haysiyetine saldırıda bulunduğu'' gerekçesiyle, Gençlik ve Spor Bakanı Suat Kılıç aleyhine açtığı manevi tazminat davası reddedildi.

Ankara 20. Asliye Hukuk Mahkemesi'ndeki duruşmaya Kulkuloğlu'nun avukat Ahmet Hakan Gökçek ile Kılıç'ın avukatı Muammer Cemaloğlu katıldı.

Avukat Gökçek, Kılıç'ın, müvekkilinin kişilik haklarına yönelik saldırıda bulunduğunu iddia ederek, ''Müvekkilim aleyhine sarf edilen sözler yasama faaliyetinin bir parçası olarak değerlendirilemez. Açıkça hakaret var. Davamızın kabul edilmesini istiyorum'' dedi.

Avukat Cemaloğlu ise müvekkilinin o dönemde AK Parti Grup Başkanvekili olduğunu belirtti. O günkü oturumda Kulkuloğlu'nun ''Kıvırtan Başbakan istemiyorum'' yazılı döviz astığını ifade eden Cemaloğlu, ''O dönemde Grup Başkanvekili olan müvekkilim oturumda bulunmayan Grup Başkanını temsilen konuşma yapmıştır. Dolayısıyla hakaret söz konusu değildir'' dedi ve davanın reddini istedi.

Yargıç Adem Albayrak, davanın reddedildiğini açıkladı.

Dava dilekçesinde, Kulkuloğlu'nun 25 Nisan 2010'da TBMM kürsüsünde konuşma yaptığı, daha sonra söz alan Kılıç'ın ''Hz. Mevlana'nın öğüdüne uyulmuş olsaydı, bugün bu çirkinlik ve ahlaksızca saldırı bu kürsüde yaşanmış olmayacaktı'' ve ''Her söze verilecek bir cevabımız vardır. Ama önce söylenene bakarım laf mı diye, sonra söyleyene bakarım adam mı diye. Ne laf var ortada, ne adam var maalesef'' diyerek, Kulkuloğlu'nun ''onur, şeref ve haysiyetine yönelik saldırıda bulunduğu'' kaydediliyordu.

Dava ile Kılıç'tan 15 bin lira manevi tazminat isteniyordu.

AA

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler