YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
CHP'nin 3 büyükşehir adayı netleşti
CHP'nin 3 büyük ildeki adayları yavaş yavaş netleşirken, İstanbul'da Mustafa Sarıgül, Ankara'da Mansur Yavaş, İzmir'de ise Aziz Kocaoğlu'nun bir adım önde olduğu belirtiliyor.
CHP'nin 3 büyükşehir adayı netleşti
17 Aralık 2013 / 07:21 Güncelleme: 17 Aralık 2013 / 07:26

AK Parti ve MHP'de belediye başkan adaylarının çok büyük bir bölümü belirlenirken CHP de hafta sonu birçok adayın ismini açıklamaya hazırlanıyor.

İstanbul'da Mustafa Sarıgül ve Gürsel Tekin arasında tercih yapmak için kamuoyu yoklamaları yapan parti yönetiminin, parti içindeki bazı itirazlara rağmen Sarıgül üzerinde karar kıldığı belirtiliyor. Ankara'da ise sağ kesimden oy alabilecek bir aday üzerine yoğunlaşmıştı. Geçen dönem MHP'den aday olan Mansur Yavaş'a bir süre önce teklif götüren CHP'nin, Yavaş'tan olumlu cevap aldığı ifade ediliyor. İzmir'de ise ulusalcı kesimlerin itirazına rağmen Aziz Kocaoğlu'nun yeniden adaylığına kesin gözüyle bakılıyor. Adaylarla ilgili nihai değerlendirme yarınki MYK toplantısında yapılacak. 22 Aralık Pazar günü ise CHP PM, aday listelerini onaylamak için toplanacak. Mansur Yavaş'la ilgili ilk istifa kararı, Yavaş'ın en büyük destekçisinden geldi! Önceki gün Twitter'dan “Değerli dostum güzel halk adamı Mansur Yavaş Ankara'ya hayırlı olsun” mesajı atan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun danışmanı Şükrü Karaca, gelen tepkiler üzerine istifa kararı aldığını duyurdu.

Kılıçdaroğlu, Mansur Yavaş'la görüştü

Öte yandan Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı adayı olarak düşünülen Mansur Yavaş'ın önceki gün Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu ile bir araya gelerek el sıkıştığı belirtildi. Kılıçdaroğlu, Yavaş'a, kendisini CHP'de görmekten mutlu olacaklarını belirtirken, müstakbel başkan adayı da, “Ankara'yı Melih Gökçek'ten kurtaracağım.” sözü verdi. Görüşmede, Yavaş'a perşembe günü Genel Merkez'de rozet takılması kararının alındığı da ileri sürüldü.

 

 

İzmir de Aday Kocaoğlu değil..
 // Rahmi yaman
Çünkü öncelikle kendi partilileri sonrada halk istemiyor. CHP nin aday göstermesi durumunda kale olacak vale! ...
18 Aralık 2013 Çarşamba 03:58
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler