YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
CHP'nin 29 Ekim tavrına Arınç yorumu
CHP'nin 29 Ekim tavrına Arınç yorumu
18 Ekim 2010 07:15
CHP'nin 29 Ekim tavrına Arınç'tan da yorum geldi. Arınç, "Bu CHP'nin kendi iç sorunudur" dedi

Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, Manisa’da düzenlenen Keşkek Şöleni’nde gazetecilerin gündeme ilişkin sorularını yanıtladı. CHP’nin Cumhurbaşkanı Gül’ün 29 Ekim’de Çankaya Köşkü’nde vereceği Cumhuriyet Bayramı resepsiyonuna katılımıyla ilgili farklı açıklamalar yapıldığının hatırlatılması üzerine Arnıç “Dünyanın sonu olmaz. Bu bir davettir. İsteyen katılır isteyen katılmaz. Ama bir kişi bir partiyi temsil ediyorsa, o kişinin katılıp katılmaması anlam kazanır. Bir protestoya dönüşmemesi lazım” dedi.

Arınç şu dağerlendirmeyi yaptı: “Bu, CHP’nin kendi iç sorunudur. CHP’nin genel başkanı ve grup başkanı Sayın Kılıçdaroğlu’dur. Bizim Siyasi Partiler Kanunu’muza göre genel başkan aynı zamanda grup başkanıdır. Grup Başkanı Sayın Kılıçdaroğlu ise Grup Başkanvekili Muharrem İnce ise aralarında düşünce farklılığının, eylem farklılığının olmaması gerekir. Yani ‘katılmayacağız’ sözünü Grup Başkanı’na rağmen söylemişse, bunun bir siyasi parti için ne anlam ifade ettiğini herkes bilir. Bu konularda grup başkanı farklı, grup başkanvekili farklı düşünmemelidir. Ama sanıyorum ki bir sıkıntı var. Bu sıkıntıyı CHP bir şekilde çözecektir veya kamuoyuna bu farklılığın sebebini makul bir şekilde izah edecektir. Bunun tartışmasını biz değil, herhalde CHP’nin yapması gerekiyor.” (Vatan)

gündem
 // keskin kılıç
vahki ne vah halkımın bunca sorunu varken halkımın partisinin gündemine bak sayın chp bu çoook önemli sorunu çözersen bundan bizim ne faydamız olacak ha...
18 Ekim 2010 08:59
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler