YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
CHP'lileri şoke eden mesaj...
CHP hiç bir şeyden çekmedi cep telefonundan çektiği kadar... Önder Sav vakasından sonra CHP'liler bu seferde gelen mesajla şoke oldular
CHP'lileri şoke eden mesaj...
13 Ağustos 2009 / 14:39 Güncelleme: 13 Ağustos 2009 / 00:00

Yaklaşık 2 bin partilinin cep telefonlarına ‘Adnan abi, çok koyu bir Galatasaraylı'yım. Seni çok seviyorum, seninle tanışmak istiyorum. Ben Murat Baş' mesajı gönderildi.

CHP Konak İlçe Başkanlığı'nın parti içi toplantıları, törenleri, ölüm haberlerini duyurmak amacıyla kullandığı cep telefonlarına kısa mesaj hattının şifresi, kimliği belirlenemeyen kişi ya da kişiler tarafından hacklendi.

Olay, yaklaşık 2 bin kişinin cep telefonlarına Galatasaray Başkanı Adnan Polat'ı kastederek yazılan, ‘Adnan abi, çok koyu bir Galatasaraylı'yım. Seni çok seviyorum, seninle tanışmak istiyorum. Ben Murat Baş' mesajının gönderilmesiyle ortaya çıktı. Bu mesajı milletvekilleri, meclis üyeleri, belediye başkanları il başkanı, ilçe başkanları ve parti üyeleri aldı. Üyelerin partiyi arayarak, kısa mesajı bildirmesiyle sistemin şifresinin kırıldığı ortaya çıktı. CHP Konak İlçe Başkanlığı, mesajla üyelerinden özür diledi. CHP yönetimi, tespit edilmeleri halinde sorumlulardan şikayetçi olacaklarını bildirdi. 2 bin kısa mesajın CHP'ye maliyeti 250 TL oldu.

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler