YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
CHP'lileri kızdıracak öneri
Devlet Bakanı Eğemen Bağış, CHP'lilere iliginç bir öneride bulundu.
CHP'lileri kızdıracak öneri
30 Mayıs 2011 / 23:48 Güncelleme: 30 Mayıs 2011 / 23:53

Devlet Bakanı ve Başmüzakereci Egemen Bağış, ''Biz milletimizin değerlerini önemseyerek, milletin değerleriyle barışık bir devlet modeli ortaya koyarak başarılı olduk''  dedi.

Bağış, Tüm Sanayici ve İş adamları Derneği'nin (TÜMSİAD) Maltepe'deki genel merkezini ziyaretinde yaptığı konuşmada Avrupa Birliği müzakere sürecine ilişkin bilgi vererek, bu süreçte Türkiye'ye en çok sorun çıkaran ülkelerin, Türk vatandaşlarının en çok yaşadığı ülkeler olduğunu dile getirdi.

Yurtdışında Türk vatandaşlarının yaşadıkları ülkelerde entegrasyonu sağlayamamalarından kaynaklanan sorunlara işaret eden Bağış, yurtdışında yaşayan Türk vatandaşların sorunlarına yönelik bir birim kurulduğunu da anımsattı.

''Türkiye yıllarca kötü yönetildiği için bunun acısını en çok iş adamları yaşadı'' diyen Bağış, kepenklerin kapandığını, Türkiye'nin karanlık günler yaşadığını ifade etti.

Bağış, 9 yıldır iktidarda olduklarını ve ülkeye bir ekonomik kriz yaşatmadıklarını belirterek, Türkiye'nin küresel ekonomik krizden de etkilenmediğini söyledi.

Dünyada bankalar batarken, Türkiye'de bankaların zarar etmediği gibi fazla kar ettiklerini de dile getiren Bağış, bankaların sektörlerin ihtiyaçlarına eğilmesi gerektiğini söyledi.

''AB yolunda ilerleyen bir Türkiye artık demokrasi ve milli iradeyi önemsemek zorundadır'' diyen Bağış, millete ''bidon kafalı, beyinsiz'' diyenlerin, bu ülkeyi yönetmeye haklarının olmadığını kaydetti.

 Bağış, ''Biz milletimizin değerlerini önemseyerek, milletin değerleriyle barışık bir devlet modeli ortaya koyarak başarılı olduk'' diye konuştu.

2023 yılı ekonomi hedeflerini de dile getiren Bağış, ''Bizler Türkiye'nin potansiyelini ve gerçekçi hedeflerini ortaya koyduk'' dedi.


-''UTANMASA GEBELİĞİ 3 AYA İNDİRDİK DİYECEK''-


Türkiye'de birilerinin her işsize ayda 600 lira aylık vereceğini açıkladığını ifade eden Bağış, ''Utanmasa 'Gebeliği 3 aya indirdik' diyecek'' dedi.

Bağış, ''Cumhuriyet tarihinde bu ülke için Recep Tayyip Erdoğan kadar çok çalışan bir başbakan geldi mi  Kabinenin en genç üyesiyim, ben onun hızına yetişemiyorum'' diye konuştu.

Başbakan Erdoğan'ın en güzel ilacının millet olduğunu ifade eden Bağış, Erdoğan'ın milletine sevdalı bir lider olduğunu söyledi.

Bağış, dün CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun bir pankartta yer alan ''AK Parti'ye oy verenlerin beyinsiz olduğuna'' ilişkin sözleri okuduğunu anımsatarak, ''Siz anamuhalefet lideri olacaksınız, oy kullanmayı beceremeyeceksiniz, sonra oy kullananlara laf edeceksiniz. Anamuhalefetin tüm kadrolarına sesleniyorum hep birlikte gidip bir IQ testi yaptırsınlar'' diye konuştu.

Bağış, sivil bir anayasa yapmanın gerekliliğine de dikkati çekerek, ''Bizim anamuhalafet partisi inşallah seçimden sonra kendilerini biraz daha toplarlar. Görülüyor ki 13 Haziran'dan sonra onların kendi içinde bir hesaplaşma olacak. Durum pek tekin değil'' dedi.

Güneydoğu'ya yapılan hizmetleri de anlatan Bağış, bundan rahatsız olan zihniyetin sabah namazını kıldırmaya giden imamları katletmeye kalktığını ve ''devletin imamının ardında cuma namazı kılınmaz'' diye bölge halkının bölünmek istendiğini anlattı. Bağış, ''O bölgedeki kardeşlerimizin sandık emniyetini sağlayacağız'' diye konuştu.

Demokrasi ve laiklik nutukları atarak bir ülkede kalkınmanın sağlanamayacağını da ifade eden Bağış, AB müzakerelerinin başlamasıyla Türkiye'ye giren yabancı yatırımların önemli oranda arttığını da anımsattı.

Bağış, bu ülkenin her iş adamının daha çok kazanması için iş adamlarının önünün açılacağını ifade ederek, Avrupa'daki ekonomik krizin sonsuza dek sürmeyeceğini, şimdi Türk iş adamlarının o pazarlara girmesi gerektiğini belirtti.

9 yıldır milletten alınan destekle Türkiye'yi iyi bir ekiple yönettiklerini anlatan Bağış, başarılarının sırrının millet sevgisi olduğunu, derin ve karanlık odakların parti üzerinde tahakküm kurmasına izin vermediklerini söyledi.


-''ARTIK İZİNDEN DÖNSÜNLER''-


Bağış, kendilerinin Atatürk'ün hayalini kurduğu Türkiye'yi çağdaş medeniyet seviyesinin üzerine çıkarma hedefini yerine getirdiklerini belirterek, ''Biz çalıştık, onlar 'Atam izindeyiz' dediler. Artık izinden dönsünler, çalışma vakti geldi'' dedi.

Türkiye'de istikrarın sandıktan güçlü çıkmakla olacağını da belirten Bağış, ''Biz bu milleti kendimize yoldaş bildik. Bu çıktığımız yolda da millet bizi yalnız bırakmadı'' diye konuştu.

Bakan Bağış, konuşmasının ardından kendisine yöneltilen soruları da yanıtladı. Bir soru üzerine Bağış, Avrupa  ülkelerinin Türkiye cumhuriyeti vatandaşlarına uyguladığı vizelerin hem kanunsuz hem mantıksız olduğunu, Avrupa'ya da zarar verdiğini söyledi.

Türk vatandaşlarının Avrupa ülkelerinde mallarının serbestçe dolaştığını ama o malların sahibinin serbestçe dolaşamadığını ifade eden Bağış, Avrupa ülkelerine vizelerin kalkacağına kendisinin inandığını söyledi.

Bir başka soru üzerine de Bağış, AB'nin ilkelerinin peşinde olduklarını ve Türkiye'de demokrasi standardını, çağdaşlığı oturtacaklarını dile getirdi.

Et fiyatlarının yüksekliğine ilişkin bir soru üzerine de Bakan Bağış, et fiyatlarını düşürmek için ne lazımsa yaptıklarını kaydetti. AA

Helal Olsun
 // adem
Sayın bakanımız gerçekten çok doğru söylemiş. Bu seçimde de inşallah akparti tek başına gelir de bu ülke bir 4 sene daha ileri gider....
01 Haziran 2011 10:58
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler