YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
CHP'liler mahkemeyi tehdit etti!
AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Çelik, gündemdeki konular hakkında açıklamalarda bulundu.
CHP'liler mahkemeyi tehdit etti!
11 Nisan 2013 / 14:56 Güncelleme: 11 Nisan 2013 / 15:07

Hüseyin Çelik'in konuşmasından satır başları:

Milletin meclisinde kendini gladyatör zannetmişlerdir. Günler öncesinde kamuoyuna çağrıda bulunmuşlardır. Duruşma halindeki mahkeme baskın düzenlenmiştir. Hükümet bunu durdurabilirdi ama bu sefer milletvekillerine müdahale edildi denilecekti. Normal bir gösteri ve slogan yoktu. Jandarma tarafından bariyerler çekilmiştir ama bu bariyerler yıkılmıştır. Mahkeme etrafında bulunan tel örgüler kökünden sökülüp atılmıştır. Bu memlekette bu milletin parasıyla bunlar tekrar yapılacaktır. Kimsenin kanı akmasın diyoruz ama polislerin o günkü durumları ortada... Neyi protesto ederseniz edin, ama şiddete başvurduğunuz zaman karşınızda şüphesiz güvenlik güçlerini karşınızda bulursunuz. Bir taraftan bunu yapacaksınız sonra da çıkıp şöyle oldu böyle oldu diyeceksiniz. Kadrolu protestocular var.

Biz bu olayı şiddetle kınıyoruz. Bunun tekrar etmemesi temennimizdir. Umarım bir daha tekrar etmez. Bu olay üzerinde çok durulması gereken bir olaydır.

Bu yargıçların çocukları sokağa çıkamayacak diyorlar. Bu bir tehdit değil mi? Bu hukuka yapılan bir tehdit ve saygısızlık. CHP'liler mahkeme heyetini tehdit etti.

Dünyanın bir çok ülkesinde haksız yere yatıp sonra çıkan insalar var ama bunun kararını sokaktakiler veremez.

Türkiye'de darbeye teşebbüs etmekte olan insanlar yargılanır.

Baro ile CHP'nin zihniyeti aynı

Muhalefet sorumluluğun farkına varması gerekiyor. Emek Sineması meselesinde belki son derece masum olarak yapılan eylem de bazı gruplar tarafından sabote edilmiştir. Oradaki sanatçılarımızda şiddet unsurları içine sokulmuştur. Sözü gelmişken bir kaşık suda fırtına koparılan bu olaya açıklama getirmek isterim. 130 yıl önce inşa edilen bir bina... Güçlendirilmez onarılmazsa bu bina çöküp gidecek. Beyoğlu'nun ruhuna uygun bir proje gerçekleştirilecektir. Protesto etmek isteyebilirsiniz doğaldır ama bu protesto gene terörize edilmiştir.

 

İHA

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler