YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
CHP'liler Erdoğan'ı Meclis'te ayakta karşılayacak!
TBMM'nin açılışında konuşacak olan Cumhurbaşkanı Erdoğan için CHP, "makama saygı" gereği ayağa kalkacak.
CHP'liler Erdoğan'ı Meclis'te ayakta karşılayacak!
30 Eylül 2015 / 08:02 Güncelleme: 30 Eylül 2015 / 08:03

TBMM, 25. dönem 2. yasama yılının ilk ve son toplantısını yapmak için yarın açılacak. Ancak mesai yapmadan tekrar kapanacak.

CHP'NİN ERDOĞAN PLANI

CHP, Meclis'in yarın yapılacak açılışında konuşma yapacak Erdoğan'a karşı iki farklı tavır sergileyecek.

MAKAMA SAYGI İÇİN AYAĞA KALKACAKLAR

Bu çerçevede parti Erdoğan genel kurul salonuna girerken, "Cumhurbaşkanlığı makamına duyulan saygı" ifadesi olarak ayağa kalkacak.

SALONDAN AYRILIRKEN OTURACAKLAR

Erdoğan'ın konuşması süresinde CHP grubu konuşmayı dinleyecek. Konuşma sonrasında da alkış yapılmayacak. Erdoğan konuşması sırasında CHP'ye yönelik bir ifade kullanırsa, grup tepkisini gösterecek. Cumhurbaşkanı salondan ayrılırken, CHP grubu ayağa kalkmayacak.

"CUMHURBAŞKANI'NI PROTESTO ETMİYORUM"

Öte yandan CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Meclis'te açılış konuşması yapacağı 1 Ekim günü Fransa'da olacak. Kılıçdaroğlu 1 Ekim'de yurt dışına gidecek olması konusunda, "Bunun Cumhurbaşkanı'nı protestoyla ilgisi yok. Lyon'a gideceğimiz önceden belli oldu. Ankara'da olsam Cumhurbaşkanı'nı dinlerdim" dedi.

 

 // Rasim DUMAN
Bukemediginiz bilegi opeceksiniz. Aslinda o "bilegi" opme liyakatine sahip degilsiniz ama, haydi bakalim, bu kadarcik bir atifetimiz ve cemilemiz olsun ; kiymetini bilin....
30 Eylül 2015 14:12
 // Rasim DUMAN
-Adin ne ? -Mulayim. -Sert olsan ne yazar?! Butun hayatlarini Levent KİRCA modunda yasadiklari icin, fikirleri de zikirleri de fiilleri de hep komedi. Mamaafih haklarini teslim edelim, bizi cok eglendiriyorlar....
30 Eylül 2015 11:32
dul karı
 // teoman
inatçı gelin, evi hem kendine hem kaynanaya dar eder...
30 Eylül 2015 Çarşamba 09:10
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler