YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
'CHP'liler dağa çıkarsa şaşırmam'
'CHP'liler dağa çıkarsa şaşırmam'
30 Haziran 2011 08:17
DSP eski milletvekili Recai Birgün, CHP'nin TBMM'nin 24.dönem açılışında yemin etmemesini eleştirdi. Birgün CHP'nin bu tavrıyla Ergenekon'dan emir alan bir parti durumuna geldiğini söyleyerek "CHP, BDP'nin Türk versiyonu"dedi.

DSP eski milletvekili Recai Birgün, ‘yemin boykotunu’ eleştirerek CHP’nin bu tavrıyla Ergenekon’dan emir alan parti konumuna düştüğünü söyledi. Birgün, “BDP’nin Türk versiyonu oldular.  Dağa çıkarlarsa hiç şaşırmam” dedi.

CHP milletvekillerinin TBMM’nin 24. Dönemi için yapılan yemin töreninde yemin etmemesine tepkiler sürüyor. Eski İzmir Milletvekili Recai Birgün, BDP’nin toplumda gerginlik oluşturarak Meclis’i tıkamak için her türlü yola başvurduğunu ifade ederek bugün CHP’nin aynı rolü üstlendiğini ifade etti. BDP’nin Kandil ve İmralı’dan, CHP’nin ise Ergenekon’dan aldığı emirle hareket eden parti konumuna gediğini savunan Birgün, CHP için “BDP’nin Türk versiyonu. Yarın dağa çıkarlarsa hiç şaşırmam” dedi. Tepkiler Birgün’le sınırlı değil.

CHP eski Sözcüsü Mustafa Özyürek:

Uzun süre CHP’li vekiller buna dayanabilecek mi? Mesela birkaçı ‘Ben buraya vekil olmak için geldim, yemin etmek istiyorum’ derse ne olacak? Bütün sorumluluk Genel Başkan’da.

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Salih Kapusuz:

CHP, yargıya baskı ve şantaj yapıyor. Milleti temsil edebilmek için yemin edip göreve başlamalıyız.

BENİ  LİNÇ ETMEK İSTEDİLER 

YSK, Hatip Dicle’nin vekilliğini düşürünce mazbata alan AK Parti Diyarbakır Milletvekili Oya Eronat uygularını anlattı. “Çalıntı vekil” sözüne çok kırıldığını anlatan Eronat, “Medya linç kampanyasına alet oldu. Dicle’nin milletvekili olamayacağını biliyordum. Çünkü Dicle’nin avukatlarını dinlemiştim” dedi.

Star

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler