YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
CHP'li vekilden istifa açıklaması
CHP'li vekilden istifa açıklaması
25 Ocak 2015 16:40
CHP'li Aydın Ayaydın, partisinden ayrılıyor mu?

CHP İstanbul Milletvekili Prof. Dr. Aydın Ayaydın, bugünkü bazı gazete ve internet sitelerinde yer alan CHP'den istifa edeceği ve Merkez Partiye geçeceği yönündeki haberleri yalanlayan bir açıklama yaptı.

Prof. Dr. Aydın Ayaydın'ın açıklaması şöyle; Cumhuriyet Halk Partisi'nin bırakın bir milletvekili olmayı, bir düz üyesi olmaktan gurur duyuyorum. CHP'den istifa ettiğim/edeceğim şeklindeki gerçek dışı haber ve yorumları hayretle takip ediyorum. Aynı çevreler, geçen haftada Genel Başkan Baş Danışmanlığından istifa ettiğim yönünde gerçek dışı haberler yaptılar.

O yetmedi, bu kez CHP'den istifa edip Merkez Parti'ye geçeceğim yalanını uydurmaya başladılar. Hiçbir zaman CHP'den ayrılmayı düşünmediğim gibi, böyle bir olasılığın aklımdan geçmesi bile sözkonusu olamaz. Sonuna kadar Genel Başkanım Kemal Kılıçdaroğlu'nun ve de partimin yanındayım. Ne Merkez Partisinden herhangi biri ile, ne de bir başkaparti ile asla görüşmedim. Haziran ayında yapılacak seçimlerde CHP iktidarından korkan kimi çevreler, bilgi kirliliği yaratarak CHP'ninbaşarısını önlemeye çalışmaktadır.

Ancak bu şer çevreleri iftira veyalan haberlerle CHP'nin başarısını engelleyemeyecektir. CHP bu seçimdehalkın umudu olarak iktidara biraz daha yaklaşmıştır. Bunu gören malum çevreler işte bu nedenle CHP ve CHP'lilerle ilgili gerçek dışı, yalan haberlere sarılma ihtiyacı duymaya başlamıştır. Bu da gösteriyor ki CHP iyi noktadadır.

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler