YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
CHP'li vekilden ilginç iddia
CHP'li vekilden ilginç iddia
04 Haziran 2010 12:51
CHP Deniz Feneri ile ilgili açılan davanın peşini bırakmıyor. CHP'li vekil Kart, Deniz Feneri Davası ile ilgili ortaya ilginç bir iddia attı...

CHP Konya Milletvekili Atilla Kart, Adalet, Maliye ve İçişleri bakanlarının Deniz Feneri Derneği konusunda ''eksik, yanlış ve gerçeğe aykırı'' bilgi verdiğini iddia etti.

Kart, düzenlediği basın toplantısında, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın yanıtlaması istemiyle 6 ay önce verdiği soru önergesine, 3 bakanın 1 Haziran 2010 tarihi itibariyle yanıtladığını bildirdi.

Kart, yanıtta, Deniz Feneri Derneğinin ''kamuya yararlı dernek statüsünün kaldırılmasını gerektiren bilgi, belge ve rapor bulunmadığı, derneğin yardım toplama izninin iptaline ilişkin bir durumun olmadığı, dernek hakkında herhangi bir adli veya idari işlem yapılmasını gerektirecek hususun tespit edilemediği, merkezi Almanya'da bulunan Deniz Feneri e.V'nin Türkiye'deki 3 dernek ve 1 federasyona 7 milyon 138 bin 983 Avro nakdi yardımda bulunduğunun'' belirtiğini kaydetti.

Kendisine ulaşan İçişleri Bakanlığı Dernekler Denetçiliği raporuna göre ise ''derneğin giderlerinin gelirlerinden fazla olduğu, yardım toplama mevzuatına uyulmadığı, yapılan yardımların ayni olarak verildiği'' tespitlerinin yer aldığını iddia eden Kart, özetle şu görüşleri dile getirdi:

''Her 3 bakanın verdiği cevaplar, eksik, yanlış ve gerçeğe aykırıdır. Her 3 bakan da iş birliği içinde karartma yapmıştır. Her 3 bakan da gerçekleri gizleyerek, saptırarak organize bir şekilde yalan beyanda bulunmuşlardır.

Hükümeti oluşturan kadroların Deniz Feneri'ndeki karanlık ilişkiler ile illiyeti vardır. Bu sebeple Deniz Feneri hükümet tarafından tüzel kimlik olarak himaye edilmektedir. Kamu yararı statüsünden çıkarılmayı ve yardım toplama izninin iptalini gerektiren şartlar doğmuş olmasına rağmen, idari ve adli yaptırımlar uygulanmamaktadır. Hükümet, illiyeti ortaya çıkaracak delilere doğrudan müdahale etmekte ve delilleri karartmaktadır.

AKP'nin üst düzey kadrolarının da içinde bulunduğu bir çıkar örgütlenmesi hareketiyle karşı karşıyayız. Her 3 bakan ve hükümet Deniz Feneri'ndeki kirli ve karanlık ilişkileri himaye ettikleri, idari ve adli süreci engelledikleri için suç ortağı konumundadır.'' (A.A.)

BU TÜR VEKİLLER HAYIRDAN ANLAMAZLAR !
 // BATUHAN
Bunlar ancak aş iş edebiyatını yapar oy aldıktan sonrada gider meclise yan gelir yatar, seçimden seçime halkçı sonrada halk düşmanı, demokrasi ve din düşmanı olur SAV gibi dalga geçerler. Bir sermayeleri daha var üfürmek ve iftira atmak çıkmış nekadar AK Parti vekili varsa bocamış suçlamış güya siyaset yapmış bunların siyaset anlayışı hamam muhabbeti. Hovarda başkan da bir zamanlar kırmızı dosyayla yattı kalktı fos çıkınca unuttu masallarda kaldı....
04 Haziran 2010 16:51
Kartsın oğlum sen!
 // Fatih Karahan
Kartsın soyadın gibi. Senin gibi biri Konya'dan nasıl çıkar anlamıyorum. Karanlık ilişkiler sizin mecranızda olur ancak. Başka yerde arama!...
04 Haziran 2010 15:07
CHP \'li vekilin başka işi yokmu
 // VATANDAŞ
Bunca mesele varken bu chp li millet vekili neden bukadar kafasına takmış deniz feneri konusunu anlamak zor başka işimi yok gitsin varoşlarda insanlak aç işsiz güçsüz onlara iş bulsun aş bulsun bulamıyorsada aş verenlere mani olmasın...
04 Haziran 2010 14:07
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler