YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
CHP'li vekilden Hüseyin Aygün'e: Manyak herif
CHP Aydın Milletvekili Osman Aydın, partilisi CHP Tunceli Milletvekili Hüseyin Aygün hakkında ağır ithamda bulundu.
CHP'li vekilden Hüseyin Aygün'e: Manyak herif
05 Şubat 2013 / 13:55 Güncelleme: 05 Şubat 2013 / 14:18

Çine Belediyesi Eski Başkanı CHP Aydın Milletvekili Osman Aydın seçim bölgesi Çine’nin köylerinde yaptığı ziyaretlerde, CHP Milletvekili Hüseyin Aygün’e ithafen  ‘manyak’ ifadesini kullandı. 

Çine İlçesi’ne bağlı Eskiçine köyü kahvehanesinde köylülerle bir araya gelen Milletvekili Osman Aydın, yaptığı konuşmada “AK Parti’de Tayyip sopayı kaldırdığında herkes suspus. CHP’de disipline aykırı hareket etmek kaydı dışında çok seslilik söz konusudur. Tek Parti dönemi ve Atatürk’ün dönemi sürekli eleştiriliyor fakat şimdi tek partiden daha sert bir iktidar var” dedi.

“Manyak herif yaa deli"

CHP’de eli sopalı bir genel başkan tercih edilmediğine değinen Milletvekili Osman Aydın, “CHP’de işler daha demokratik bir yapı içinde yürüyor. Çok seslilik çok zararlı bir şey değildir. Ama Hüseyin Aygün var içimizde. Şimdi bu adam çıktı dedi ki; “Yunanistan’a karşı biz soykırım yaptık.” Manyak herif ya deli. Biz Yunanistan’a gittik de Yunanistan’ın sınırları içinde soykırım mı yaptık. Adam geldi bizim üzerimize Polatlı’ya kadar Yunan askerinin ne işi vardı. Adam çıktı abuk sabuk konuşuyor. Şimdi bu sahiplenilecek bir şey değil ki bunu nasıl sahipleneceğim. Şimdi biz bu işi kabul etmiyoruz, kabul edemeyiz. Bu kadar masum bir savaş çıkacak, birisi, kendini bilmez birisi. Şimdi CHP içinde nasıl ses olmayacak” ifadelerine yer verdi.

 "İhtilal yapacak komutan kalmadu"

Ziyaretler sırasında yaptığı konuşmada hükümetin ekonomi politikasını da değerlendiren CHP Aydın Milletvekili Osman Aydın, “Önümüzdeki süreçte bu siyasi gidişata dur demenin yolunu bulacağız. Eskiden ihtilaller olurdu. Arada bir iktidar değişikliği söz konusu olurdu. Şimdi o ihtilali yapacak olan komutan da kalmadı. Hepsini tasfiye ettiler. Şimdi öyle bir kurtuluş yok. Tek kurtuluş var sandık. Sandığa giderken doğru düzgün hareket edeceğiz. Köylerin mülkiyetlerine el konulup tüzel kişiliğinin kaldırılmasının mutlaka hesabını sormamız lazım” diye konuştu.

İHA

 

 

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler