YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
CHP'li vekilden bomba itiraflar
CHP'li vekilden bomba itiraflar
24 Ağustos 2015 19:47
Erzurum’a gelen Cumhuriyet Halk Partisi milletvekilleri, erken seçim çalışmalarına başladı

Milletin her zaman doğru seçim yaptığını söyleyen CHP Mersin Milletvekili Aytuğ Atıcı, “Bize diyorlar ki bu halk Cumhuriyet Halk Partisi’ni iktidar yapmadı onu da mı doğru yaptı. Evet onu da doğru yapmıştır. Halk bunu istemişse kabahat bizdeydi” dedi.

CHP Edirne Milletvekili Erdin Bircan da, tepkisiz bir toplumun oluştuğunu belirterek bunun nedenini İsrail’den alınan tohumlara bağladı.

Erzurum’a yapılacak erken seçimler için desteğe gelen CHP Edirne Milletvekili Erdin Bircan, Mersin Milletvekili Aytuğ Atıcı ve Kırklareli Milletvekili Turabi Kayan partililerle bir araya geldi. Yapılacak erken seçimin milletin iradesine saygısızlık olduğunun altını çizen Mersin Milletvekili Aytuğ Atıcı, AK Parti’yi eleştirdi. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Başbakan Ahmet Davutoğlu’na yönelik eleştirilerde bulunan Atıcı, “Cumhurbaşkanı ve Başbakan halka diyor ki, ‘Ey halk bana yeterince oy vermeyerek yanlış yaptın. Bak sen bana oy vermediğin için terör hortladı dolar fırladı. Şimdi sana bir şans daha veriyorum.’ Bunun bir başka açıklaması yok” diye konuştu.

Kabahat bizim

Milletin şimdiye kadar yanlış kararlar almadığına atıfta bulunan Aytuğ Atıcı, şunları söyledi: ”Millete karar düzeltmesi için yeniden seçim yaptıran bir anlayışa sizin 'dur' demeniz lazım. Millet yanlış yapmaz. Bu güne kadar milletimiz hiç yanlış yapmamıştır. Bize diyorlar ki, ‘Halk Cumhuriyet Halk Partisi’ni de iktidar yapmadı onu da mı doğru yaptı’. Evet onu da doğru yapmıştır. Halk bunu istemişse kabahat bizdeydi. Bizim kendimizi düzeltmemiz gerekiyor. Çok şükür Allah’a uzun bir süredir çok ciddi değişikliklerle kendimizi toparladık. Şimdi sıra halkımızda. Halkımız yanlış yapmamıştır ve yapmayacaktır. Bu yüzden karar düzeltme diye bir olayı reddediyoruz.”

Tepkisiz toplum oluşturuldu

Doğu’daki çiftçilerin protesto ve itiraz da bulunmayarak sessiz kaldıklarını ifade eden Edirne Milletvekili Erdin Bircan, tepkisiz toplumun nedenini İsrail’den alınan tohumlarla ilişkilendirdi. Edirne’deki çiftçi örneği veren Bircan, sözlerini şöyle sürdürdü: “Edirne’deki çiftçi dönümünde 350 kilo buğday alıyor, Sivas’ta 150 kilo alıyor. Edirne’deki protesto ediyor, itiraz ediyor, kurtarmıyor diyor. Ama Sivas’taki ve buradaki hiç sesini çıkarmıyor. Yani tepkisiz bir toplum oluştu. Maalesef bu iktidar bizi tepkisiz bir toplum haline getirdi. Aklıma geldi yine söylüyorum. Bizim bütün tohumlarımız İsrail’den geliyor ve bunu hepimiz biliyoruz. Diyorum acaba bu İsrail bu teknolojide tohumları tepkisiz bir toplum oluşturmak için birşey mi yaptı da bizi bu hale getirdi. Hiçbir şeye tepki göstermiyoruz. Şehidimiz oluyor yan tarafındaki insanlar gitmiyor bile. Böyle birşey yok”

CHP milletvekilleri Erzurum'dan Muş’a gitti. 

atici-millet-chpyi-iktidar-yapmamakta-hakliydi-1190888-664x354.jpg

 // fethiye
Adama bak kasima kasima basbakana ve cumhurbaskanina atiyor adamlar suten cikmis ak kasik kendilerine toz kondurmuyorlar lanet olsun chp ye ve bunun gibi vatan hayinlerine insallah siz hic bir zaman ikdidar olamasiniz sizden buyuk allah var millet vekili olmaynan dokunulmaz zanediyorlar allah var sizden buyuk gerci allaha inanclati yokta inacsiz insanlat...
24 Ağustos 2015 20:20
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler