YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
CHP'li vekil genel kurulda yumruk yedi
CHP Çorum milletvekili Derviş Günday protestocu bir grubun saldırısına uğradı, yumruk yedi, düğmeleri koptu.
CHP'li vekil genel kurulda yumruk yedi
11 Ocak 2010 / 09:58 Güncelleme: 11 Ocak 2010 / 09:58

Ankara Umum Otomobilciler ve Şoförler Odası’nın Olağan Genel Kurulu olaylı başladı. CHP Çorum milletvekili Derviş Günday, bir grubun saldırısına uğradı. Çıkan arbedede Günday, yüzüne yumruk darbesi aldı, ceketinin düğmeleri koptu.

Atatürk Kapalı Spor Salonu’nda, Oda’nın çalışma raporunun okunduğu sırada, salona tribün kapısından CHP Çorum milletvekili Günday, beraberinde bir grupla beraber girdi. Günday’ın salona girmesi ile birlikte çevredekiler "yuhalayarak" tepkili protesto gösterisi yaptı.

Odaya üye olduğu belirtilen bir grup ise Günday’a yaklaşarak ceketinden çekiştirdi ve yumruk attı. Çıkan arbedede hafif bir şekilde yüzünden yaralanan ve ceketinin düğmeleri kopan Günday, salona bir sonra gelen Emniyet güçleri tarafından koruma altına alındı.

Derviş Günday, VIP salonuna alındığı sırada, emniyet yetkililerine tepki gösterdi ve "Bir milletvekilini koruyamıyorsunuz, ben milletvekiliyim, haberiniz yok salona girişimden" dedi. Emniyet yetkilileri ise protokol kapısı yerine tribün kapısından girdiği için kendisini göremediklerini ve yanında yer alamadıklarını söylediler.

Ankara Umum Otomobilciler ve Şoförler Odası’nın Olağan Genel Kurulu’nda, Oda başkanlığı için üç aday yarışıyor. Halen başkan olan Mehmet Yiğiner ile birlikte İzzet Yıldırım ve Zafer Şener de aday.

Salondaki katılımcılar, adaylardan İzzet Yıldırım’a da protesto gösterisinde bulundular, ıslık çalarak konuşmasını engellemeye çalıştılar.

Gürültü dolayısıyla Yıldırım’ın konuşması anlaşılamadı.

Mehmet Yiğiner, arbedenin ardından yaptığı açıklamada, katılımcıların Derviş Günday’ın salona girmesine tepki gösterdiklerini anımsatarak, "Demek ki arkadaşların, geçmişte Günday’a karşı bir takım sıkıntıları olmuş. Ehliyeti olan diğer meslek odaları da onun döneminde seçimlerde gelerek oy kullanamadıkları için ona şimdi tepki gösteriyorlar. Şu an salondakiler gerçek mal sahibidir. Bu olay olmasa daha iyiydi ama arkadaşlar Günday’ın geçmişteki çalışmalarından memnun olmadıkları için bu tepkiyi gösterdiler" diye konuştu.

GÜNDAY: GÖKÇEK'İN YÜZÜNDEN

Ankara Umum Otomobilciler ve Şoförler Odası’nın Olağan Genel Kurulu’nda fiziksel saldırıya uğrayan CHP Çorum Milletvekili Derviş Günday, olaydan Ankara Büyükşehir Belediyesi Başkanı Melih Gökçek’i ve "adamları" dediği kişileri sorumlu tuttu.
CHP Çorum Milletvekili Derviş Günday, Ankara Umum Otomobilciler ve Şoförler Odası’nın Olağan Genel Kurulu’nda fiziksel saldırıya uğramasına ilişkin yazılı bir açıklama yaptı.
Ankara Umum Otomobilciler ve Şoförler Esnaf Odasının 10 Ocak 2010 günü yapılan Genel Kuruluna Odanın eski başkanı ve 1 nolu üyesi sıfatı ile katıldığını ifade eden Günday, delegelere yapmak istediği konuşmanın Oda Yönetiminin gerçekte şoför esnafı olmayan adamları tarafından engellendiğini belirtti. Günday, "Şoför esnafı bu vesile ile bunların gerçek yüzünü gördü. Ben yıllardır esnafın içindeyim, benim Ankaralı şoför esnafına verdiğim hizmetler ortadadır. Onlar beni iyi tanır. Esnafa bu güne kadar hiçbir şey vermeyenlerin sırf Oda Yönetimini elde tutabilmek için mafya yöntemlerini uyguladıkları, böylesi bir Genel Kurula ben ilk defa şahit oluyorum" dedi.
Emniyet güçlerinin olaylara seyirci kalmasının da ayrıca üzüntü verici olduğunu dile getiren Günday, "Can güvenliğinin bulunmadığı bir ortamda yapılan Genel Kurul toplantısında, AKP’nin Belediye Meclis Üyeliğini yapmış Oda Başkanı ve salona gelen Belediye Başkanı Melih Gökçek ve adamlarından başka ne beklenebilirdi ki?" diye sordu.

Radikal

vatandaşında pusulası şaştı....
 // harun uçkun
ülkenin yangınıylamı yoksa kendi içindeki ateşi deniz yetmiyor söndürmeye.allah yardımcıları olsun....
11 Ocak 2010 17:35
SİZE ASIL YUMRUĞU VATANDAŞ VURACAK !
 // BATUHAN
Yine korktuğunuz AKP yi suçlayacaksınız,siz yokmusunuz
siz iktidara geleli reyen dövdünüz,bizimkilerde sizden örnek aldı bizi yumrukla dövüyorlar, nedir bu çöküş, bu dayak yoksa bunlardamı uyandılar, ne yapamadık, ne zaman bir toplantı yapsak yumruklar sandalyeler havada uçuşuyor, bu harareti artık miadı dolu Deniz de söndüremiyor, muhalefet yapamadık,sığındığımız yerlerde bizi savunamaz oldu, galiba kurtulacağız " Kılavuzun gereği yok.Yolun sonu gözüküy...
11 Ocak 2010 12:05
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler