YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
CHP'li vekil Bakanları güldürdü
Altı şişe süt ve bir şişe mazotu TBMM Genel Kurulu'na getiren CHP Ardahan Milletvekili Ensar Öğüt, konuşma sonrası Bakanların önüne gelerek süt içmeye başladı. Bakanlar kendini gülmekten alamazken ortaya ilginç görüntüler çıktı.
CHP'li vekil Bakanları güldürdü
14 Aralık 2013 / 22:56 Güncelleme: 14 Aralık 2013 / 23:04

Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Genel Kurulu'nda sekizinci tur görüşmeleri başladı. Ekonomi Bakanlığı, Kalkınma Bakanlığı, Türkiye İstatistik Kurumu, GAP Bölge Kalkınma İdaresi Başkanlığı, Doğu Anadolu Projesi Bölge Kalkınma İdaresi Başkanlığı, Konya Ovası Projesi Bölge Kalkınma İdaresi Başkanlığı, Doğu Karadeniz Projesi Bölge Kalkınma İdaresi Başkanlığı bütçe ve kesin hesapları ele alınıyor.

Konuşma süresi bittikten sonra bir şişe mazot ve bir şişe sütü alarak Komisyon sırasına giden Öğüt, şişeleri Ekonomi Bakanı Zafer Çağlayan ile Kalkınma Bakanı Cevdet Yılmaz'ın önüne koydu.

Bakanlara, "hesabı kitabı yapın" diyen Öğüt, süt şişesini açarak içti. Bakanlara da ikram eden Öğüt'ü birleşimi yöneten Başkanvekili Sadık Yakut, "Lütfen Sayın Öğüt burası Genel Kurul..." diyerek uyardı.

Bakanların önündeki şişeleri kavas alarak salondan çıkardı. Başka bir kavas da kürsünün üzerindeki şişeleri çantaya koyarak Öğüt'e verdi. Bakanlar Çağlayan ve Yılmaz, Öğüt'ü gülerek izledi.

Öğüt, şöyle devam etti:

"Değerli arkadaşlar, bir hesap kitap yapalım Allah aşkına, burası Türkiye Büyük Millet Meclisi. Köylü, burada, yani 6 litre süt verecek ki 1 litre mazot alsın, Allah'tan reva mı, Allah aşkına ya? Bu bölge nasıl kalkınacak, çiftçi nasıl kalkınacak, köylü nasıl kalkınacak arkadaşlar ya? Bana onu söyleyin. Ben, şimdi, Kocaeli'nin Akmeşe -Haydar Bey'in bölgesine gittim- köyüne gittim, orada da hayvan pazarını kapatmışlar 'Sütümüz para etmiyor, perişan durumdayız.' dediler. Arkadaşlar, Allah aşkına sayın bakanlarım -zamanımız da kalmadı- yani buna bir çare bulun; süt fabrikaları kurun, et kombinaları kurun, yem fabrikaları kurun, efendim gübre fabrikaları kurun. Bakın, size bir şey söyleyeceğim: Mardin'de fosfat fabrikaları var gübre için -yer altı kaynaklarımız çok zengin- Hakkâri'de keza öyle, altın var, Erzincan'ın İliç'te altın var, Ağrı'da altın var, Kars'ta altın var; yerin altı zengin, yerin üstü fakir arkadaşlar. Böyle bir Hükümet olabilir mi?"
"Ben, şimdi, mazotla sütü sayın bakanlara hediye edeyim, günlük süt." diyen Öğüt, Ekonomi Bakanı Zafer Çağlayan ile Kalkınma Bakanı Cevdet Yılmaz'ın yanına gitti ve süt ile benzini komisyon sırasına bıraktı. Burada sütün kapağını açan Öğüt, Genel Kurul'a dönerek içti.

Meclis Başkanvekili ise "Sayın Öğüt lütfen, burası Türkiye Büyük Millet Meclisi Genel Kurulu." diyerek uyardı.

Maskaralık ta güzel, üstelik yakışıyor da...
 // Mühr-ü Süleyman
Ya, sizzler bu millet ya maskaralıkla GÜLDÜRMEK, ya da Milletin ANASINI AĞLATMAK için varsınız.

BUGÜN YENİ ŞEYLER SÖYLEMEK LAZIM !...
15 Aralık 2013 Pazar 00:57
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler