YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
CHP'li Tekin'den Başbakan'a 'hakaret' açıklaması
CHP Genel Başkan Yardımcısı Gürsel Tekin, "Bütün demokratik ülkelerde siyasetçilere tepki olur. Eğer siz ülkeyi yönetiyorsanız bu tepkilere alışık olacaksınız" dedi.
CHP'li Tekin'den Başbakan'a 'hakaret' açıklaması
25 Temmuz 2013 / 22:53 Güncelleme: 25 Temmuz 2013 / 22:55

Tekin, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'a, Dolmabahçe'deki Başbakanlık Ofisi'ne geçtiği sırada "hakaret ettiği" iddia edilen kişi ile olaya tepki gösteren arkadaşlarının gözaltına alınmasına ilişkin Beşiktaş CHP İlçe Başkanlığı önünde gazetecilere açıklamalarda bulundu.

Gürsel Tekin, CHP Kadıköy ilçe başkan yardımcısı ile gençlik kolu üyesi iki kişinin gözaltında tutulduğu Beşiktaş İlçe Emniyet Müdürlüğü'ne giderek, yetkililerden bilgi aldığını söyledi.

Olayla ilgili olarak 4 kişinin gözaltına alınmasına tepki gösteren Tekin, "Bütün demokratik ülkelerde siyasetçilere tepki olur. Eğer siz ülkeyi yönetiyorsanız bu tepkilere alışık olacaksınız" dedi.

Bugün burada ne olduğu tam olarak bilmediklerini söyleyen Tekin, şöyle konuştu:

"Başbakan'ın bütün geliş-gidişleri Türkiye'de sorun haline dönüştü. Burada bir yurttaş tepki göstermiş olabilir. Karakola gittiğimde emniyet yetkililerinden aldığım bilgi, güzergah üzerinde bir vatandaşın el-kol hareketiyle tepki gösterdiğini ifade ettiler. Eğer siz demokrasiyi hazmedebilmişseniz bu tepkilere hoşgörülü olacaksınız. Hangi vatandaş, hangi gerekçeyle, hangi tepkisini göstermiş doğrusu, elinizde MOBESE sistemleri var, buradan görebilirsiniz. Şu anda burada siyasal çalışmalarını yapan CHP Kadıköy ilçe başkan yardımcısı ve gençlik kolundaki iki arkadaşımızın derhal serbest bırakılması gerekiyor. Bu gözaltılar olurken sıradan bir yurttaş, taksici bir vatandaş tepki göstererek müdahale etmiştir. Bu müdahaleden dolayı taksici arkadaşımız da ne yazık ki ifadeye çağrılmıştır. Bunu anlamakta zorluk çekiyoruz. En kısa sürede bu insan avından vazgeçsinler."

"Bu, Türkiye'ye yakışan bir tablo değil"

"Eğer Sayın Başbakan'ı bu kadar korumak istiyorlarsa, Başbakan'ın güzergahlarını tamamen insansızlaştırsınlar, aksi takdirde mümkün değildir" diyen Tekin, "Biz ülkeyi yönetmediğimiz halde her gittiğimiz yerde zaman zaman vatandaşın tepkisiyle karşılaşıyoruz. Bu son derece doğaldır. Bunu hoşgörü olarak kabul ediyoruz. Bu tepkilerin karşısında tutuklamayla, tepki göstererek ya da ona hakaret ederek cevap vermiyoruz. İnanıyorum ki, arkadaşlarımız en kısa sürede serbest bırakılacak. Başbakan'ın da bu tavrından vazgeçmesini arzu ediyoruz. Bu, Türkiye'ye yakışan bir tablo değil" şeklinde konuştu.

 

AA

w
 // q
gürsel tekin ve chp,halkın kendilerine karşı gösterdiği tepkiye;terörist,anarşist ve ortalığı karıştırmaktan başka işi olmayanlara fiili ve mali destek olarak cevap verdiğini bilmeyen varmı......
26 Temmuz 2013 Cuma 11:59
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler