YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
CHP'li Tanal'ın dayanağı şizofren çıktı!
CHP Milletvekili Mahmut Tanal'ın verdiği soru önergesinde Sümeyye Erdoğan'a evlilik teklifi ettiği iddia edilen Cumali Mol'un şizofreni hastası olduğu ortaya çıktı.
CHP'li Tanal'ın dayanağı şizofren çıktı!
27 Ağustos 2015 / 00:25 Güncelleme: 27 Ağustos 2015 / 00:39

Almanya'da tedavi gördüğü klinikte hazırlanan raporda Mol'un, şizofren hastalığı nedeniyle ağır ilaçlar kullandığı ve askerlik yapamayacağı belirtiliyor.

CHP İstanbul milletvekili Mahmut Tanal'ın soru önergesinde Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın kızı Sümeyye Erdoğan'a evlenme teklifi ettiği belirtilen Cumali Mol'un şizofreni hastası olduğu anlaşıldı. Almanya'da tedavi gördüğü hastanede, doktorunun Paranoid Psikoz teşhisi koyduğu Mol, doktoru tarafından hazırlanan rapora göre hastalığı ve kullandığı ilaçlardan dolayı askerlik dahi yapamayacak durumda.

resized_94340-0ad0img20150826wa00001.jpg
 
ASKERLİK YAPMAYA ELVERİŞLİ DEĞİL

Cumali Mol'un şizofreni hastası olduğu Almanya'daki MVZ Heerstrasse Nord adlı hastanenin Psikiyatri Uzmanı Kurt Trautenhahn'nın hazırladığı raporla kesinleşirken, bu raporun Türkiye Başkonsolosluğuna sunularak askerlik şubesine gönderilmek üzere hazırlandığı anlaşıldı. Raporda Cumali Mol'un askerliğe yeterliliğinin bulunmaması şu cümlelerle ortaya konuyor: "Bay Mol yanımda sinir tedavisi görmektedir. Bilindiği gibi paranoid psikoz söz konusudur. Bu nedenle defalarca hastanede stasyoner tedavi görmek ve düzenli olarak antipsikotik ilaç kullunmak zorunda kaldı. Bay Mol, rahatsızlığının tarz ve ağırlığından dolayı askerlik görevi yapmaya elverişli değildir"

resized_35023-984d6702.jpg

ELLERİNDE PATLADI

Ortaya çıkan raporla, CHP'li Tanal'ın şizofreni hastası bir kişiye dayanarak hazırladığı ve Gülen medyası, Sözcü ve SoL Haber Portalı gibi yayın organlarının da pompaladığı Sümeyye Erdoğan'ı itibarsızlaştırma projesi ellerinde patlamış oldu.

MAHKEMEDEN YAYIN YASAĞI

Sözcü Gazetesi'nin “Allah'ın emri ile Sümeyye'yi babasından istedik" haberi üzerine harekete geçen 1. Sulh Ceza Hakimliği, 5651 sayılı Kanun'un 6/A maddesi uyarınca, Kanun'un 9. maddesine göre bu tarz haberlere yayın yasağı getirdi.

 

YENİ ŞAFAK

 

mamut
 // uykucu
Sen secim oncesi Beyaz Tv'de Rasim Ozan Kutahyali'nin sana"Senin yularin kimin elinde biliyoruz" lafini yalayip yutmus adamsin. Yular kimde olur mamut? ...
27 Ağustos 2015 Perşembe 10:16
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler