YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
CHP'li İnce'ye 'cami' cevabı
CHP'li İnce'ye 'cami' cevabı
26 Kasım 2011 16:59
'AK Parti'li belediye cami yıkıyor' diyerek iktidara yüklenen CHP Grup Başkanvekili Muharrem İnce'ye Malatya Belediye Başkanı Ahmet Çakır cevap verdi.

Malatya Belediye Başkanı Ahmet Çakır, Malatya'daki yıkılan cami ile ilgili olarak, ''Buradaki cami ağırlıklı olarak haldeki esnaflara yönelik yapılmış küçük bir camiydi. Halin kalkmasıyla da bu kaldırılmış oldu. Ama hemen yanı başında bir yer tahsisi yapıldığı için orada bir cami yapılacak'' dedi.

Çakır, Anemon Otel'de, gazetecilere yaptığı açıklamada, CHP Grup Başkanvekili Muharrem İnce'nin Malatya'da bir caminin pazar yeri yapılmak üzere ihalenin verildiği Hollandalı bir firma tarafından yıkıldığı iddialarını samimi bulmadığını belirtti.

Konuyla ilgili ''şov yapıldığını'' düşündüğünü ifade eden Çakır, caminin de bulunduğu söz konusu yerin bir firmaya satılan alan içerisinde olduğunu anımsatarak, şöyle konuştu:

''Alan, firmanın tapusu içerisindeydi. Bu nedenle de buranın yıkılması gerekiyordu. Bu vesileyle yıkıldı ama hemen ona yakın bir yerde, 100-200 metre mesafe içerisinde aynı alan içerisinde, aynı cadde üzerinde, belediye olarak bir yeri ibadethane olarak ayırdık. Burada bir cami yapılacak. Biz buraya bir hayırseverin gelip cami yapmasını bekliyoruz. Biz de ona her türlü katkıyı sunacağız. Bu cami konuları bizlerin gerçekten özelleri, kutsalları. Bunun üzerinde de çok siyaset yapılmasını kesinlikle sağlıklı bulmuyorum.'' 

Yıkılan caminin çok daha büyüğünün yapılacağı şekilde bir yer tahsisinin yapıldığını ifade eden Çakır, ''Buradaki cami ağırlıklı olarak haldeki esnaflara, hale yönelik yapılmış küçük bir camiydi. Halin kalkmasıyla da bu kaldırılmış oldu. Ama hemen yanı başında bir yer tahsisi yapıldığı için orada bir cami yapılacak'' diye konuştu. AA

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler