YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
CHP'li Ersin'i gizli tanıkla Jandarma buluşturmuş
Zaman gazetesinde yer alan habere göre, CHP Milletvekili Ahmet Ersin ile gizli tanık Munzur'un buluşmasını Jan-darma'nın organize ettiği öğrenildi.
CHP'li Ersin'i gizli tanıkla Jandarma buluşturmuş
05 Mart 2010 / 07:49 Güncelleme: 05 Mart 2010 / 07:51

Alınan bilgilere göre, Ahmet Ersin ile Munzur arasındaki görüşme 19 Şubat 2010'da Erzincan'da bir otelde gerçekleşti. Zaman gazetesinin iddiasına göre, Jandarma, görüşmeden bir gün önce Munzur'u can güvenliği gerekçesiyle evinden aldı. Geceyi Jandarma'da geçiren gizli tanık Munzur, sabahleyin CHP heyetinin kaldığı otelde Ahmet Ersin'le bir araya getirildi. Ersin'in görüşmede Munzur'a, ifadelerini geri alması ve Savcı Osman Şanal'ı suçlaması için baskı yaptığı iddia ediliyor.

Gizli tanık Munzur'un Ahmet Ersin'le yaptığı görüşmeden önce jandarma görevlileri tarafından alınarak jandarma binasına götürüldüğü ifade tutanaklarına da yansıdı. Munzur'un basında çıkan iddialar üzerine 23 Şubat 2010 tarihinde cumhuriyet savcısına verdiği ifade tutanağında şunlar yazıyor: "Gizli tanık, 18 Şubat'ta Paradise Pastanesi'nin sahibi Erdal Erdoğan'la kararlaştırdıkları Eskiçayırlı istikametindeki yere kardeşi Erdal ve arkadaşı Ömer'le birlikte gittiklerinde, araçtan indikleri jandarma ekiplerinin yanlarına geldiğini, içlerinden birisinin kendisine zorla 156'yı aratıp can güvenliğinin olmadığını söylettiğini anlatmıştır. Söyleneni yaptıktan sonra arabaya bindirilip önce jandarma binasına götürüldüklerini, İlhan Cihaner'in avukatlarının da jandarmaya geldiklerini, ardından adliyeye götürüldüğünü, kardeşi ve arkadaşıyla ifadesinin alındığını belirtmiştir. İfadesinde Savcı Osman Şanal ve Savcı Bayram Bozkurt'tan şikâyetçi olmadığını, ifadeyi okumadan imzaladığını, Erzurum Cumhuriyet Başsavcılığı'ndaki ifadelerinin doğru olduğunu, kendisine Emniyet ve Osman Şanal tarafından baskı yapılmadığını beyan etmiştir."

Hakkında çıkan iddialar üzerine önce gizli tanıkla buluşmasını yalanlayan Ahmet Ersin, daha sonra kendisi ile görüşen şahsın gizli tanık olduğunu bilmediğini iddia etmişti. Ersin, gazeteci ve partililerin de bulunduğu Erzincan'daki kahvaltı sırasında yanına gelen bir şahsın kendisiyle özel görüşme talebinde bulunduğunu savunmuştu. Ersin, "Nereden bileyim gizli tanık olduğunu. Ama oradakilerden bazıları biliyormuş. Bilseydim konuşmazdım." demişti.

Zaman

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler